Bitcoin ve Altın Oranı 3 Yıllık Ayı Piyasasından Çıktı

0

Willy Woo, Bitcoin’in geleneksel piyasaları takip etme günlerine az kaldığını söyledi. Bu yüzden uzun vadeli bir düşüş trendi yükseliş desteği için dönüyor.

İstatistikçi Willy Woo, uzun vadeli bir düşüş trendinden ciddi bir altın ilişkisinin kopması sonucunda Bitcoin’in yakında geleneksel durumlardan ayrışabileceğini dile getirdi.

Ardından 25 Eylül’de bir tweet’te Woo; Bitcoin’in kendi yolunda yürümesinde başarılı bir ilk adım atacağını tahmin etti.

Woo, “Bitcoin yakında geleneksel piyasalardan ayrılacak, ancak geleneksel yatırımcılar tarafından bir riskten korunma aracı olarak algılardaki değişikliklerden ziyade dahili benimseme s-eğrisi (başlangıç ​​tarzı büyümeyi düşünün) tarafından yönlendirilecek” dedi.

Kullanıcı Benimsemesinin Temelleri En Yüksek Seviyede

Cointelegraph’ta yayınlandığı üzere hem Bitcoin hash oranı hem de zorluk rekor seviyelere çıktı. Madenciler arasındaki rekabet ve uzun vadeli karlılığın değerinin altı çiziliyor.

Woo’nun, Bitcoin’in ABD doları endeksi gibi etkenlere olan bağımlılığından bir ayrılık öngörülüyor. Başka bir grafikte ise bu değişimin aslında başlamış olabileceğine yer verildi.

Bitcoin’in Altına Karşı Fiyat Oranı

Bu oran; Aralık 2017’de tüm zamanların en yüksek seviyesini yaşayan BTC/USD’den bu yana düşüş eğilimindedir. Temmuz sonunda 12.000d dolar değer kazandığında yükselişe geçmiştir.

Trend çizgisinin daha sonra tekrardan test edilmesi, yeni desteği doğrulamak için belirdi ve bu durum yukarı yönde ilerlemeye sebep oldu.

Son üç yıldaki haftalık grafik performansı; kripto hedge fonu Ikigai’nin koruması olan Travis Kling tarafından önemle not alındı.

Şekil 1: Düşüş trendini ve kırılmayı gösteren BTC / USD ve altın oranı tarihsel grafiği. Kaynak: Travis Kling / Twitter

MicroStrategy ise Bitcoin’i “toksik olmayan” para birimi olarak adlandırıyor.

Bu arada Woo’nun cümleleri, bu yılın en büyük Bitcoin kullanıcısı MicroStrategy, 425 milyon dolarlık BTC satın alma durumunun bir hedge olduğunu kabul etmiyor.

CEO Michael Saylor; perşembe günü RT sunucusu Max Keizer ile Keizer Report TV programında röportaj yaptı. Bu röportajda MicroStrategy’nin bir ‘’Bitcoin standardı’’ benimsemesini istediğini söyledi.

“Elimizdeki şey, para birimine karşı bir savaş ve ABD para birimini Euro’dan daha zayıf hale getirecek bir savaş değil; para birimine karşı savaş, para tutan herhangi birinin saldırıya uğramasıdır” dedi.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kripto Para Borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın