Bitcoin ve Altcoin’lerin Etkileyici Kazançlarıyla, Piyasa Hacmi 22 Milyar Dolar Arttı!

0
218

Wall Street ve altın dünkü işlem seansında makul fiyat artışları görürken, Bitcoin %3’lük bir artışla trendi takip etti. Altcoin’lerde bazı etkileyici kazançlar elde ederek BTC’nin hakimiyetini azalttı.

Bitcoin, Wall Street’te Çarşamba günkü artışları takip etti ve yaklaşık 10.400 dolara yükseldi. Toplam piyasa değeri geçtiğimiz güne kıyasla 22 milyar dolarlık bir artış gördüğü için çoğu altcoin de yeşil renkte. Ethereum, Polkadot ve Chainlink yaklaşık %10 artarken, DeFi tokenleri en fazla kazançla başı çekiyor.

ETH 370 Doların Üzerinde

Altcoin piyasası geçtiğimiz hafta bazı ciddi kayıplar yaşadı. Yine de, yeşilin baskın olduğu bugün iyileşme belirtileri gösteriyor.

Ethereum %10 artarak 370 doların üzerine çıktı, Ripple ise %4 artarak yaklaşık 0.25 dolara yükseldi. Chainlink, ilk 5 konumunu %10’luk bir artışla 13 dolar seviyesinde koruyor. Bununla birlikte, Bitcoin Cash (%2.2) ve Polkadot (%10.5) hala LINK’in arkasında yer alıyor. Binance Coin (BNB) %4.5 ve Litecoin %3 arttı.

En etkileyici kazançlar, geçen hafta en çok zarar gören DeFi token’larından geldi. Ampleforth, %75’lik bir artışla 1.15 dolara yükseldi. Sonraki kayda değer kazançlar ise şu şekilde: Solana (%55), Yearn.Finance (%38), Loopring (%30), Aave (%28) ve Ren (%28). SushiSwap’in yönetim token’ı (SUSHI), %27 değer kazandı. Şu ana kadar, SushiSwap Uniswap ile likidite savaşını kazanmış gibi görünüyor.

Çok sayıda başka altcoin de, çift haneli kazanç elde edenler arasında yerini aldı. Bunlar, Algorand (%24), Hyperion (%22), Synthetix Network (%21), BitShares (%21), DFI.Money (%20), THETA (%18).

Sonuç olarak, toplam piyasa değeri, dünün en düşük seviyesi olan 317 milyar dolardan yaklaşık 340 milyar dolara 22 milyar dolar arttı.

Bitcoin Wall Street’i ve Altını Takip Ediyor

Önde gelen kripto para birimi dün yine 10.000 doların altına düştü. Ancak boğalar daha fazla düşüşe izin vermedi ve şu an için Bitcoin boğaları 10.000 dolarlık savaşı başarıyla kazanmış görünüyor.

Şu an itibariyle, kripto para günlük en yüksek seviye olarak 10.400 dolar direncine ulaştı. Sonuç olarak, BTC’nin piyasa değeri de 192 milyar doların üzerine çıktı. Yine de, altcoin’lerin elde ettiği daha etkileyici kazançlar Bitcoin hakimiyetini azalttı. BTC’nin piyasa değerini tüm diğer altcoin’ler ile karşılaştıran metrik, bu hafta başlarında %59’a ulaştıktan sonra %56.5’e geriledi.

Dünün çoğu finans piyasası için oldukça olumlu bir işlem günü olduğunu belirtmekte fayda var. S&P 500 %2, Dow Jones Industrial Average %1.6 ve Nasdaq %2.7 artışla kapattı. Altın fiyatı da ons başına 1.920 dolar’lık gün içi düşük seviyesinden 1.945 doların üzerine çıktı. Değerli metal ile Bitcoin arasındaki 60 günlük korelasyon, geçtiğimiz haftalardaki ayrışma belirtilerine rağmen tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı.

Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın