Bitcoin ve Altcoinler! İşte Kripto Para Piyasasının Son Durumu

Kripto piyasası, Salı gününden bu yana ilk kez Bitcoin ile 11.500 doların üzerinde işlem görüyor. Ayrıca Ethereum’da 400 dolar seviyesini geri kazandı.

Birkaç günlük olumsuz fiyat hareketlerinin ardından, kripto para birimi piyasasının çoğu iyileşiyor ve bugün yeşil renkte. Bitcoin 11.500 dolara kadar yükseldi, Ethereum Salı gününden bu yana ilk kez 400 doların üzerinde işlem görüyor. Daha da etkileyici kazanımlar, düşük hacimli altcoinlerde açıkça görülmektedir.

Bitcoin 11.500 Doların Üstünde

Önde gelen kripto para birimi, son birkaç gün içindeki fiyat düşüşlerinin ardından toparlanmış görünüyor. BTC, ABD Merkez Bankası’nın zaman içinde ortalama %2’lik enflasyon hedefine yönelik yeni planlarına ilişkin açıklamasının ardından oldukça değişken gelişmeler yaşadı. Keskin bir düşüş ile karşılaştı ve BTC 11.100 dolara kadar geriledi. Bununla birlikte, boğalar daha fazla düşüşe izin vermedi ve fiyatı sürekli olarak yükseltti. Bu yazının yazıldığı sırada Bitcoin 11.500 dolar seviyesinde işlem görüyor.

Varlık yeniden yükselişe geçerse, ilk direnç olan 11.650 doları kararlı bir şekilde aşması, ardından 11.800 dolar ve 12.000 dolarlık psikolojik seviyeyi aşması gerekiyor. Alternatif olarak, ilk destek 11.300 dolar seviyesindeyken, BTC’nin tekrar düşmesi durumunda 11.150 dolar ve 11.000 dolar sonraki destekler olacaktır.

Bitcoin ile altın arasındaki artan korelasyon, geçtiğimiz birkaç gün içinde tekrar ortaya çıktı. Değerli metal, Fed haberlerinin ardından BTC’ye benzer şekilde 1.910 dolara düştü, ancak dün 1.960 doların üzerinde kapanış yaptı.

Altcoin’lerde Durum Ne?

Ethereum birkaç gün önce 370 dolara kadar düşmüştü, ancak yükselişte Bitcoin’i takip etti. Son 24 saatte %4’lük bir artışın ardından, ETH 400 doların üzerinde işlem görüyor. Bunun yanında, Ripple’da %2 artışla 0,27 dolara çıktı.

Chainlink ve Polkadot son dönemdeki etkileyici performanslarına % 8’lik kazançlarla devam ediyor. DOT, en son gelişmeleriyle piyasa değerine göre ilk 10 kripto para arasında kendine yer bulmuştu ve hatta bir noktada 5. sıradaki LINK’in yerine geçmişti. Ancak, Chainlink sonrasında konumunu geri aldı fakat ikisi arasındaki savaş devam ediyor diyebiliriz.

Daha az dikkate değer kazançlar düşük hacimli altcoinlerden geldi. UMA %40’lık bir artışla yarışa liderlik ediyor, ardından Storj (%34) ve bZx Protocol, önde gelen kripto para birimi borsası Binance’de listelendikten sonra %30 arttı.

Yearn.Finance %28 arttı ve bir YFI şu anda 1.6 BTC değeri olan 18.800 dolardan işlem görüyor. Golem (%26), NEM (%24), Ampleforth (%20), Siacoin (%19), Flexacoin (%16), Elrond (%15), Decentraland (%14), Kusama (%14), Lisk (%12) ve Waves (%10) çift haneli kazanç elde edenler arasında.

Serum (- %12), THORChain (- %8), Numeraire (- %7) ve diğer birkaç kripto para kırmızı renkte olmasına rağmen, toplam piyasa Perşembe günkü düşüşten bu yana yaklaşık 15 milyar dolarlık artış ile 361 milyar dolara ulaştı.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.