Ocak 13, 2023

Bitcoin ve Altcoin Uzmanı “Önemli An Geldi” Yorumu Yaptı!


Yakından takip edilen kripto trader’ı Justin Bennett, ABD dolarınının (DXY) zayıflık sinyalleri verdiğinin altını çizdi. Trader’a göre bu detay, kripto para piyasası için “önemli bir anı” temsil ediyor ve her an her şey olabilir.

117.000’den fazla takipçili Twitter hesabında görüşlerini paylaşan Justin Bennett, ABD doları endeksinin (DXY) Mayıs 2021 trend çizgisini test ettiğini ve kırılması halinde kripto para piyasası için bir yükselişi tetikleyebileceğine inanıyor.

Bitcoin fiyat tahmini

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere, ABD dolar endeksinin zayıflaması kripto para yatırımcıları tarafından yakından takip edilmekte. Bunun en büyük nedeni parasını ABD dolarında tutan yatırımcıların hisse senedi ve kripto gibi riskli varlıklara taşımaya başladığının en kritik göstergelerinden birisi olmasıdır. DXY, Mayıs 2021’den bu yana yukarı yönlü bir kanal üzerinde hareket etti ancak son aylarda güç kaybetmeye başladı.

ABD Dolar endeksi haber hazırlanırken bir önceki kapanışı olan 103,19’dan düşerek 102,31 seviyesinde yer alıyor.

Bitcoin’in 2023’ün başında güçlü kalmaya devam edeceğine inanan Bennett, yukarı yönlü merdiven basamağı formasyonu göstereceğine inanıyor. Bu formasyon ani yükselişlerin ardından düzeltme dönemleri geldiğinde ortaya çıkmaktadır. Sonuç olarak formasyon yeni destek ve direnç seviyeleri yaratmaktadır.

“Bitcoin için ne kadar da güzel bir başlangıç Merdiven basamaklı fiyat hareketi en başından beri muhteşem görünüyor. Birçok fırsat sunuyor.”

kripto tahmini

ABD’de 12 Ocak’ta açıklanan TÜFE rakamları enflasyonun hafifçe azaldığını ortaya koydu. TÜFE verileri beklentileri karşıladığından, yukarı ve aşağı yönlü tahminler geçersiz oldu.

Daily Price Action adlı haber bülteninde konuşan Bennett, TÜFE rakamlarının açıklanmasından bir gün önce, TÜFE’nin ıskalanmasının piyasaları önemli ölçüde hareketlendireceğini söyledi.

“Yıldan yıla TÜFE tahmini %6,5’ti. Bunun altında bir rakam riskli varlıklar için yükseliş, üstünde bir rakam ise düşüş anlamına gelecektir” yorumu yapmıştı.

Kaynak : Watcher.guru

Yazar Hasan Hüseyin Lif hakkında :

Siyaset, ekonomi, göç konularıyla ilgilenen bir 'sosyolog'. Blockchain teknolojisine olan ilgim beni önce KoinFinans'a yönlendirdi. Yaklaşık üç yıldır kripto para haberleri başta olmak üzere sektöre ilişkin yazılar hazırlıyorum.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?