Ağustos 29, 2023

Bitcoin ve Altcoin Piyasası Bu Hafta Açıklanacak Bu İki Karara Odaklandı!


Yaklaşan kararlar Bitcoin ve altcoin fiyatlarını önemli ölçüde etkileyebileceğinden, bu hafta oldukça hareketli geçecek. Grayscale ve ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) davasında yaklaşan karar ve SEC tarafından, özellikle BlackRock spot BTC ETF dahil olmak üzere altı yüksek profilli ETF başvurusu için bir karar alınması bekleniyor. Bu iki önemli olay, potansiyel olarak piyasada beklenen toparlanmayı başlatabilir.

Piyasa uzmanları ve katılımcılar, Grayscale ile SEC arasındaki davada bu hafta yapılması planlanan açıklamaya odaklanmış durumda. Salı ya da Cuma günü açıklanması beklenen karar, spekülasyonların odak noktasını oluşturuyor.

Bloomberg Intelligence ETF analistleri tarafından yapılan ilk değerlendirmelerde Grayscale’in SEC’e karşı açtığı davayı kazanma şansının %70 olduğu öne sürülmüştü. SEC Başkanı Gary Gensler’in spot bir Bitcoin ETF’sini onaylama konusundaki tereddütlerine atfedilen kararın uzun süreli ertelenmesi beklentiyi arttırdı.

Öte yandan büyük varlık yönetim firmaları Bitwise, BlackRock, VanEck, WisdomTree ve Invesco tarafından sunulan altı Bitcoin ETF başvurusuna ilişkin kararın da bu hafta açıklanması bekleniyor. Olası bir onay ise piyasaya olumlu bir hava katacaktır.

Genel beklentiler Grayscale davasından çıkacak olumlu kararla birlikte ETF onayının da gelmesi yönünde.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Kaynak : Koinfinans.com

Yazar Hasan Hüseyin Lif hakkında :

Siyaset, ekonomi, göç konularıyla ilgilenen bir 'sosyolog'. Blockchain teknolojisine olan ilgim beni önce KoinFinans'a yönlendirdi. Yaklaşık üç yıldır kripto para haberleri başta olmak üzere sektöre ilişkin yazılar hazırlıyorum.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?