Ağustos 11, 2020

Bitcoin ve Altcoin Fiyatlarında Son Durum!


Bazı altcoinler yükselirken BTC fiyatının durmasıyla Bitcoin’in hakimiyeti zarar görüyor. Tezos’un dünden bu yana %17 artması, XTZ’nin tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 4.40 dolara ulaştığı anlamına geliyor.

Bitcoin şimdiye kadar 12.000 doları fethetmeyi başaramadı ve reddedildi. Bugün birçok ilk 10 altcoin biraz geri çekilse de, piyasanın geri kalanı yeşil renkte. Yükselenler arasında en dikkat çeken ilk 20 token arasindaki Tezos (XTZ).

Düşük Hacimli Altcoinler ve Tezos Artıyor

Ethereum (- %0,3), Bitcoin Cash (- %1,5), Chainlink (- %2), Bitcoin SV (- %1,2), Cardano (- %1,7) ve Binance Coin (- %1) dahil olmak üzere ilk 10 kripto paranın çoğu dünden beri biraz geri çekildi. Ripple, %2,5 artışla 0,30 doların üzerine çıktıktan sonra yeşil renkte olan tek kripto para.

Ancak, piyasa değeri sıralamasına göre daha aşağıya bakarsak durum oldukça farklı görünüyor. Buna en iyi örnek Tezos. Chainlink tüm zamanların art arda birkaç rekorunu kırdıktan sonra, XTZ LINK’in ayak izlerini takip etmeye karar verdi. Bugün erken saatlerde, XTZ bir önceki yüksek seviyeyi aştı ve 4.41 dolars ulaştı (Binance’de). Doğal olarak, bu artış kripto paranın toplam piyasa değerini etkiledi ve Tezos şu anda 11. sırada yer alıyor.

Diğer büyük kazançlar arasında JUST (%52) ve Yearn Finance (%43) bulunmaktadır. Her ikisi de, önde gelen kripto para borsası Binance’in kendi platformunda listeleyeceğini duyurduktan sonra güçlü bir şekilde arttı.

Terra (%30), Blockstack (%20), Hedera (%19), Theta (%18,5), Swipe (%18), IOTA (%16), Siacoin (%12,5), Aragon (%12) ve Matic Network (%12); diğer çift haneli kazanç elde edenler.

Band Protocol (- %11.5), Kava (- %8) ve Balancer (- %7), son 24 saatte en çok kaybedenler.

Bitcoin 12.000 Dolarda Başarısız Oldu (Yine)

Bitcoin iki hafta içinde 12.000 dolara doğru ikinci bir hamle yaptı. Bununla birlikte, direnç ve psikolojik seviye, birincil kripto para birimini çok zorladü. Bunun üzerine yürümek yerine, BTC birkaç dakika içinde tersine döndü ve yaklaşık 500 dolar değer kaybetti.

Boğalar daha fazla düşüşe izin vermedi ve fiyatı tekrar yukarı itti. Bu kez, BTC 12.000 dolar ile karşılaşmadan önce durdu ve 11.800 dolarlık mevcut seviyeye geri döndü.

Olası bir düşüşte 11.500-11.600 dolar seviyelerinin destek görevi göreceğini söyleyebiliriz. Daha aşağıda, Şubat ayının en yüksek seviyesi olan 10.500 dolardan önce 11.200 dolar ve 11.000 dolar yer alıyor.

Bitcoin’in değer kazanması durumunda, 2020’nin en yüksek seviyesi olan 12.100 doları kesin bir şekilde aşması gerekiyor. Bir sonraki direnç seviyeleri 12.300 dolar, 12.500 dolar ve 12.900 dolar olacaktır.

Bitcoin dünden bu yana hafifçe geri çekilirken, bazı alternatif kripto paralar önemli miktarda değer kazandı, bu durum BTC’nin piyasa üzerindeki hakimiyetini etkiledi. Oran %60,2’ye düştü ve %60’ın altına düşme endişesiyle karşı karşıya.

Kaynak : Koinfinans.com

Yazar Ramazan BOZKURT hakkında :

Merhabalar Ben Ramazan Bozkurt. Uzun süredir Finans alanında çalışmalar yürütüyorum. Bu süreçte uzmanlık alanımı kripto paralar ve blockchain teknolojisine yönelttim. Öğrenmeyi ve öğrenirken paylaşmayı seviyorum.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?