Mart 22, 2023

Bitcoin Uzmanları Konuştu: Beklenen Ralli Nihayet Geliyor mu?

ABD’de FOMC toplantısının ardından yaşanan dalgalanmaya rağmen kripto para piyasası güçlü kalmayı başardı. Bitcoin 28.000 doların üzerinde işlem görürken, dokuz aylık en yüksek seviyeye dahi dokundu. Finans piyasasında yaşanan probleme ek olarak yarılanma etkinliğinin gelecek yıl gerçekleşmesi gibi detaylar ortaya çıkan bu performansın arkasındaki önemli nedenler arasında.

ABD’de devam eden bankacılık krizi sonrası Fed’in para politikası kararını bekliyor. Analistler ise tüm bu gelişmeler sonrası 30.000 doların aşılmasını bekliyor. Bu beklentinin en büyük nedeni ise ABD ve Avrupa’da yaşanan krizler sonrası yatırımcıların güvenilir liman olarak Bitcoin’i tercih etme beklentisi olarak yorumlanabilir. Bazı analistler bu durumu biraz da abartıya kaçarak “BTC, altının yerini alıyor” olarak yorumluyor.

Pepperstone Group araştırma müdürü Chris Weston, Federal Rezerv’in bilançosunun bankacılık krizinin ortasında 300 milyar doların üzerine çıkmasının Bitcoin ve altın fiyatlarını yukarı çektiği yorumunu yaptı.

Ark Invest CEO’su Cathie Wood BTC’deki yükseliş tahminini teyit etti ve krizin daha fazla kurumu dijital varlığa çekeceğini iddia etti. Üç bankanın ABD’li düzenleyiciler tarafından kapatılması ve Credit Suisse’in rakibi UBS tarafından acil olarak devralınması küresel bankacılık sektörünü istikrarsızlaştırdı.

Bitcoin Fiyatı 35.000 Dolara Ulaşacak

IG Australia’da piyasa analisti olan Tony Sycamore, Bitcoin grafiğinin ters baş ve omuz formasyonu gösterdiğini ve bunun fiyatın daha da artacağına işaret eden bir yükseliş formasyonu olduğunu söyledi. BTC teknik analizi 35.000 dolara doğru bir fiyat artışına işaret ediyor. Sycamore, “Faiz oranı piyasalarının faiz artırımlarını fiyatlamaktan faiz indirimlerini fiyatlamaya geçmesiyle birlikte, artık Bitcoin’i destekleyen hafif bir kuyruk rüzgarı var” diye ekledi.

K33 araştırma müdürü Bendik Schei, haftalık Ichimoku bulut göstergelerinin BTC fiyatının buluta girmesinin daha fazla kazanç potansiyeline işaret ettiğini gösterdiği görüşünde.

Kripto analisti Michael van de Poppe, piyasadaki olumlu havanın etkisiyle Bitcoin fiyatını 28.700 dolar olarak öngörüyor. Ancak, Bitcoin fiyatının FOMC’den sonra yükselmesini ve kilit olaydan sonra konsolide olmasını bekliyor. CME boşluğu da 28.700 dolar seviyesinde.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Kaynak : Coingape
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?