Ekim 6, 2023

Bitcoin Uzmanından Dikkat Çeken “Likidite” Yorumu: “İşler Ters Çalışıyor!”


Son güncellenme : 06.10.2023 - 12:08

Kripto analisti Nicholas Merten, Bitcoin fiyatının mevcut makroekonomik ortamda bir riskle karşı karşıya olduğu konusunda uyardı.

YouTube kanalında yeni bir video yayınlayan Nicholas Merten, likiditenin daralmasıyla birlikte BTC’nin uzun vadede zor bir dönem geçireceğine inanıyor. Analist, BTC fiyatının büyük oranda ABD’deki para politikası tarafından yönlendirildiğine inanıyor.

Analiste göre ABD hükümeti daha fazla dolar bastıkça Bitcoin’in de değeri bir oranda artması gerekiyor. Ancak parasal sıkılaşma dönemlerinde tam tersi olması gerekiyor. Yani fiyatın düşmesi gerekiyor. Bunun nedeni ise likiditenin varlık için kritik önemde olması.

Merten’e göre, Bitcoin son birkaç aydır bir miktar esneklik göstermiş olsa da, duyarlılığın düşüşe geçmesi halinde bu durum değişmeye hazır.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere analist, 25.000 ile 32.000 dolar aralığında alım yapan bazı insanların satış yapmasına karşın piyasayı koruyan birtkaım insanların olduğuna inanıyor. Eğer bu insanlar 28.000 ile 32.000 dolar arasındaki direnç seviyelerini kırmayı başaramazsa bu satışlar artarak işleri daha kötüye götürebilir.

Kaynak : Koinfinans.com

Yazar Hasan Hüseyin Lif hakkında :

Siyaset, ekonomi, göç konularıyla ilgilenen bir 'sosyolog'. Blockchain teknolojisine olan ilgim beni önce KoinFinans'a yönlendirdi. Yaklaşık üç yıldır kripto para haberleri başta olmak üzere sektöre ilişkin yazılar hazırlıyorum.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?