Eylül 20, 2023

Bitcoin Uzmanı Uyardı: Federal Rezerv’in Tutumunu Göz Ardı Etmeyin!


Popüler kripto analisti Nicholas Merten, Bitcoin fiyatının bir süre daha düşüş döngüsünde kalacağı konusunda uyarıda bulundu.

Nicholas Merten, Federal Rezerv’in şahin tutumu nedeniyle daralan piyasa likiditesinin, kripto  paralardaki yükseliş beklentisine rağmen BTC’yi muhtemelen düşüş eğiliminde tutacağını söylüyor.

Peki Bitcoin nasıl tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşacak? Bazı insanların ETF  ya da dolarsızlaştırma, BRICS ya da Bitcoin bankası koşusu diyeceklerini biliyorum – tüm bu anlatılar suya battı…

Henüz hazır olmadığımız konusunda konuşan birkaç kanaldan biri olduk. Bu, bugün her şeyin kesinlikle çökeceği anlamına gelmiyor. Bu, Bitcoin fiyatının 15.714 dolara düşeceği anlamına gelmiyor. Kastettiğimiz bu değil.

Ancak bir şeylerin düşeeğini söylediğimizde, bir hareketlilik başlayacağını ve “ayıların” güçleneceğini düşünüyoruz. Bunun sonucunda irçok insan tasfiye edilecek ve sermayelerini kaybedecekler. Bu sermayeyi kaybedecekler ve sistemde hala enflasyona neden olan fazla paranın büyük bir kısmı temizlenecek ve sıradan insanların elinden alınacak. Zor bir dönemden geçeceğiz. Bu işler böyledir arkadaşlar. Fed’in yapması gereken bir iş var.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere Merten, Bitcoin ve altcoinlerin yanı sıra hisse senetlerinin de zorlu makroekonomik koşullar nedeniyle bir piyasa düzeltmesine doğru gittiğine inanıyor.

Fırtına öncesi sessizlik hakkında konuşmak için biraz zaman harcamalıyız. Burada sadece Bitcoin ve altcoinlerde değil, daha geniş varlık piyasalarında da büyük bir hareketin eşiğinde olduğumuza inanıyorum. Birçok makro belirsizlik nihayet yüzeyin altından ortaya çıkıyor… bu da potansiyel olarak ekonomide çok fazla acıya neden olabilir.

Kaynak : Koinfinans.com

Yazar Hasan Hüseyin Lif hakkında :

Siyaset, ekonomi, göç konularıyla ilgilenen bir 'sosyolog'. Blockchain teknolojisine olan ilgim beni önce KoinFinans'a yönlendirdi. Yaklaşık üç yıldır kripto para haberleri başta olmak üzere sektöre ilişkin yazılar hazırlıyorum.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?