Temmuz 2, 2024

Bitcoin Topluluğunda Spekülasyon: İşte Yaşananlar ve Topluluğun Tepkisi!


Bitcoin topluluğu, milyarder Michael Dell’in potansiyel olarak en büyük kripto para birimini satın alması konusunda spekülasyon yapıyor. Bu spekülasyonlar, en büyük teknoloji şirketlerinden birinin kurucusunun sosyal medya profilinde kelimeler yerine eylemleri tercih ettiğini belirtmesinin ardından yoğunlaştı. İngiltere merkezli kripto para borsası CoinCorner’ın CEO’su ve kurucu ortağı Danny Scott, geçtiğimiz günlerde “her şeyin” bir Bitcoin alımına işaret ettiğini tweetledi.

 

Dell, bir süredir oldukça muğlak sosyal medya paylaşımlarıyla Bitcoin topluluğunu kızdırıyor. Her şey, sosyal profilinde kıtlık hakkında bir paylaşım yapmasıyla başladı. Bu, değerini sınırlı arzından alan en büyük kripto para birimine oldukça açık bir gönderme gibi görünüyordu. Ardından, popüler çocuk televizyon programı Susam Sokağı’ndaki bir Muppet olan Kurabiye Canavarı’nın yapay zeka tarafından üretilen ve doymak bilmez bir şekilde Bitcoin’leri yutan bir resmini yayınladı. Bu paylaşımlar, Dell’in Bitcoin‘e olan ilgisi hakkında spekülasyonları daha da artırdı.

Dell, “en önemli şey” hakkında bir anket düzenledi ve Bitcoin, diğer tüm seçenekleri geride bırakarak anketin kazananı oldu. Milyarder iş adamı, anket sonuçlarına “Görünüşe Göre Çocuk” memi ile esprili bir yanıt verdi. Dell’in kripto para birimini ilk olarak 2014 yılında, henüz geniş çapta tanınmadığı bir dönemde kabul etmeye başladığını belirtmekte fayda var. 2017’de Bitcoin’e verdiği desteği azaltmasına rağmen, Dell’in son paylaşımları, piyasa değerine göre en yüksek kripto para birimine olan ilgisinin yeniden canlandığını gösteriyor. Bu, Dell’in Bitcoin’e olan ilgisinin ve desteğinin yeniden artmaya başladığının önemli bir göstergesi olarak değerlendiriliyor.

Kripto para analisti Matthew Hyland, Dell’in en son sosyal medya paylaşımının, Bitcoin satın alarak MicroStrategy kurucu ortağı Michael Saylor örneğini takip edebileceğine işaret ettiğine inanıyor.

 

Kaynak : U.Today

Yazar Adle Dursun hakkında :

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Sosyoloji mezunuyum, aktif olarak kripto para ve blockchain üzerine araştırmalar yapmakta ve içerikler hazırlamaktayım.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?