Eylül 20, 2023

Bitcoin Ticareti Üç Yılın En Düşük Seviyesinde: Nedeni Binance Olabilir!


K33 Research’ün verilerine göre, kripto endüstrisi Eylül ayı boyunca işlem hacminde %48’lik kayda değer bir düşüş yaşadı. Bu düşüşün ana nedeninin ise Binance olduğuna inanılıyor. Verilere göre önde gelen borsanın spot işlem hacmi geçtiğimiz hafta düşüşe devam etti ve %8 azaldı. Bu da son üç yılın en düşük seviyesi anlamına geliyor.

K33 analistleri tarafından yakın zamanda hazırlanan bir raporda, Binance’in ABD Adalet Bakanlığı ve Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’ndan (SEC) gelen yasal iddialarla boğuştuğuna dikkat çekildi. Bu yasal zorluklar, bazı piyasa yapıcı platformların kendilerini Binance’den uzaklaştırmasına yol açtı. Bununla birlikte, SEC’in eylemlerine rağmen Coinbase, Eylül ayında anlık Bitcoin uzlaşmalarının işlem hacminde %9’luk bir büyümeye tanık oldu.

kripto para haberleri

Aynı zamanda analistler, işlem hacmindeki düşüşe rağmen Bitcoin’in spot piyasada fiyat artışına öncülük etmeye devam ettiğini ve değerinin bir önceki haftaya kıyasla %8’in üzerinde arttığını vurguluyor. Buna ek olarak, Ethereum (ETH) ve Binance Coin (BNB) fiyatları %6 oranında artarken, piyasa değeri en yüksek 10 kripto para birimi geçtiğimiz hafta toplu olarak %45 oranında kayda değer bir artış gösterdi.

bitcoin haberleri

Analist Lunde ve Helseth’e göre, çeşitli göstergeler Chicago Ticaret Borsası’ndaki (CME) birçok vadeli işlem trader’ı arasında fiyat artışı için giderek daha olumlu bir görünüme işaret ediyor. Geçtiğimiz hafta Bitcoin sözleşmelerine olan açık ilginin %19 oranında arttığını ve vadeli sigorta ücretlerinin de olumlu sinyaller verdiğini vurguluyorlar.

ethereum haberleri

Analistler, 2023’ün şirket iflasları ve büyük oyuncuların Bitcoin ETF başvuruları da dahil olmak üzere çeşitli olaylar nedeniyle piyasada hareketlilik olabileceğine dikkat çekiyor. Bu değişim Bitcoin’in S&P 500 ve DXY gibi geleneksel endekslerle olan korelasyonuna da yansımaktadır.

Kaynak : Koinfinans.com

Yazar Hasan Hüseyin Lif hakkında :

Siyaset, ekonomi, göç konularıyla ilgilenen bir 'sosyolog'. Blockchain teknolojisine olan ilgim beni önce KoinFinans'a yönlendirdi. Yaklaşık üç yıldır kripto para haberleri başta olmak üzere sektöre ilişkin yazılar hazırlıyorum.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?