Bitcoin Tarihsel Modeli Uygularsa Çılgın Yükseliş Kapıda!

0
Bitcoin Tarihsel Modeli Uygularsa Çılgın Yükseliş Kapıda!

Bitcoin fiyatındaki geçmiş veriler incelendiğinde ‘halving (yarılanma)’ öncesi dibe vurduğu görülebiliyor. Verilere göre yaklaşık 15 önce bir dip fiyat görüyor ve ardından toparlanma kaydediyor.

Analistlere göre Bitcoin halving’i yani Mart 2024’e kadar 63.000 dolara ulaşmasına yardımcı olma ihtimali taşıyor. Ortaya çıkan iyimser tahminler ise yatırımcıları heyecanlandırmaya devam ediyor.

Koinfinans.com olarak daha önce bildirdiğimiz üzere halving, her dört yılda genişleme hızının %50 azaltılması demektir.

10 milyar dolarlık varlığı yöneten Matrixport’un başkanı Markus Thielen 63.000 dolarlık bir tahmin paylaştı.

Bitcoin Fiyatı 63.000 Doları Hedefledi!

Thielen tahminini 2016 ve 2020’de yaşana halving performansına dayalı olarak paylaştı. Bitcoin 2016 ve 2020’de 15 ay önce yükselişi tetiklemek için uğraştı ve halving sonrası %39 değer kazandı.

Sonuç olarak tarihsel veriler gerçekten de bir karşılığa sahip durumdaysa Bitcoin gelecek aydan itibaren değişikler yaşayacaktır. Sonuç olarak fiyat Mart 2024’te 63.160 dolara yükselmek için hamleler yapacaktır.

Bitcoin fiyat tahmin

Nitekim geçmişteki performans gelecekteki sonuçların garantisi değildir. Fed yetkilileri geçtiğimiz günlerde Aralık ayından itibaren daha yavaş bir parasal sıkılaştırma hızına işaret etti. Ayrıca Thielen’e göre, Çin’in kripto konusundaki duruşunu yumuşattığına dair işaretler var. Thielen’e göre Rusya’ya uygulanan ekonomik yaptırımlar da benzeri bir değişimi tetikledi. Öte yandan Suudi Arabistan cephesinden gelen hamleler de bir boğa piyasasını tetikleme ihtimali taşıyor.

BTC Halving Ne Zaman?

Dördüncü yarılanmanın başlangıçta Mayıs 2024’te gerçekleşmesi planlanıyordu. Bununla birlikte, ayı piyasası sırasında madencilik bloklarına ayrılmış hash oranı veya hesaplama gücü ile, ödül yarılanmasının şimdi Mart 2024’te gerçekleşmesi bekleniyor.

Bitcoin halving‘ten sonra, madencilere ödenen blok başına ödül 6.25 BTC’den 3.12 BTC’ye düşecek ve kripto para biriminin enflasyon oranını %1,1’e gerileyecek.

Kripto para biriminin her dört yılda bir arz genişlemesini yarıya indiren sabit para politikası, sürekli artan fiat para arzıyla çelişiyor. Bu, iş zekası şirketi MicroStrategy de dahil olmak üzere birçok kişiyi Bitcoin’i bir yedek varlık olarak benimsemeye motive etti.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Lider kripto para borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın! Android Uygulamamızı indirerek en güncel haber ve analizleri takip edebilirsiniz.

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın