Bitcoin Tarih Yazdı: İlk Defa Görülen Formasyon Büyük Heyecan Yarattı!


Bitcoin yakın zamanda gösterdiği yeni bir formasyon ile güçlü bir yükselişin sinyalini vermiş olabilir. Barchart’ın paylaşımına göre BTC haftalık grafiğinde “altın kesişim” meydana geldi.

Altın kesişim, bir varlığın kısa vadeli hareketli ortalaması uzun vadeli hareketli ortalamasının üzerine çıktığında gözlemlenen bir yükseliş formasyonu olarak da biliniyor.

Bitcoin haftalık grafiğinde ortaya çıkan bu formasyon, 50 haftalık hareketli ortalamanın (MA) 200 haftalık MA’nın üzerine çıkması sonucu belirgin hale geldi. Bu da topluluktaki yükseliş beklentilerini arttırarak çeşitli spekülasyonları tetikledi.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere bazı uzmanlar altın kesişimin anında tepki veremeyeceğinin de altını çizdi. Genellikle bu kesişim gerçekleştiğinde beklenen yükseliş çoktan gerçekleşmiş bile olabilir. Bu da yeni trendi işaret etmekten öte geçmiş trendin teyidi olarak yorumlanabileceği anlamına geliyor.

Formasyona rağmen Bitcoin fiyatı bugün değer kaybetti ve sadece 7 saat içinde 1.000 dolar (%2,3) değer kaybetti. Lookonchain, bu aşağı yönlü hareketi F2Pool’un büyük bir kripto para borsası olan Binance‘e 1.000 BTC yatırmasına bağlı olarak gerçekleşmiş olabileceğini belirtti. İki gün önce benzer bir para yatırma işlemini tekrarlayan bu eylem, piyasada önemli bir satış baskısı olduğunu gösteriyor. Bu tür büyük ölçekli işlemler ani fiyat değişikliklerine yol açabilir.

Finans muhabiri Katie Greifeld’e göre, ETF ihraççılarının S-1’lerini sunmak için son tarihleri var ve SEC’in kısa süre içinde 19b-4 başvurularını oylaması bekleniyor. Her iki belgenin de onaylanması, spot Bitcoin ETF’lerinin neredeyse hemen işlem görmeye başlayabileceği anlamına gelebilir, bu da piyasaya yeni bir ivme kazandırabilir ve muhtemelen yükseliş eğilimini sürdürebilir.

Kaynak : Koinfinans.com

Yazar Hasan Hüseyin Lif hakkında :

Siyaset, ekonomi, göç konularıyla ilgilenen bir 'sosyolog'. Blockchain teknolojisine olan ilgim beni önce KoinFinans'a yönlendirdi. Yaklaşık üç yıldır kripto para haberleri başta olmak üzere sektöre ilişkin yazılar hazırlıyorum.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 1 )

Sizde yorumunuzu ekleyin, görüş bildirin.

  • Anonnim

    Bakın kardeşlerim bu bitcoin rüzgarına kapılmayın bak. Elektrik 2 gün gitse dünyada kripto para piyasası yerle yeksan olur. O yüzden bel bağlamayın şuna daha realist yatırımlara yönelin

    Cevap Yazın