Bitcoin Tarafında Önemli Gelişme: Komainu

Japonya’nın en büyük aracılık ve yatırım bankası Nomura, donanım cüzdanı üreticisi Ledger ve dijital varlık yöneticisi CoinShares ile ortaklaşa olarak, kurumlar için kripto para birimi saklama hizmeti hayata geçirdi. Komainu adlı ortak girişim, Jersey Finansal Hizmetler Komisyonu’ndan da yasal onayları aldı.

Kurumsal yatırımcıları hedef alan Komainu, geleneksel finansal teknolojiyle sorunsuz bir şekilde entegre olabilen ilk kurumsal hibrit saklama platformu olarak tanımlanıyor.

Komainu, Nomura, Ledger ve CoinShares’ten seçilmiş uzmanlardan oluşan bir ekip tarafından yönetilecek. Ledger’in CEO’su Jean-Marie Mognetti, Komainu’nun başına geçecek. Kenton Farmer, operasyon başkanı olarak görev yapacak. Vodafone Group’ta Siber İstihbarat bölümünün inşasına katılan Andrew Morfill, baş bilgi güvenliği görevlisi olarak görev alacak. Mognetti, platformun yılın başından beri belirli müşterilere açık olduğunu bildirdi:

“Platformu dört ila beş aydır sınırlı sayıda müşterimizle birlikte test ediyoruz. Şimdi yeni müşterilerle çalışmaya başlayacağız.”

İş Yatırım Uluslararası Piyasalar Direktörü Şant Manukyan’da bu yeni gelişme ile ilgili konuştu ve “Bitcoin tarafındaki güzel haberlerden bir tanesi olarak” değerlendirdi. Son Youtube videosunda şu ifadeleri kullandı:

“Bu önemli bir gelişme. Biliyorsunuz hala bazı kurumların burada bir balon olduğu ve uzun vadeli ayakta kalmayacağı düşünceleri var. Ama Nomura gibi şirketlerin bir iş modeli olarak burayı görüyor olması, bir nevi bunun artık elle tutulabilir anlamda resmi bir varlık olduğu anlamına geliyor bence.”

Manukyan son olarak, kurumların Nomura gibi güvenilir bankalarla çalışma fırsatı bulduğunda sektöre gitmeyi tercih edebileceği dile getirdi.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.