Mart 2, 2020

Bitcoin Talihlilerini Biliyoruz Ama Ya Talihsiz Olanları?

Bazı kripto para yatırımcıları oldukça şanssız. Onlar yatırım yapıp para kaybetmekten çok cüzdanlarını kaybediyorlar.Bu durumu yaşamamak için kripto para dünyasında bilinmesi gereken iki önemli kural vardır:

Kural 1: Kripto para cüzdanınızın anahtarlarını güvende tutun.

Kural 2: Birinci kuralı asla unutmayın.

Bu piyasada zengin olma hikayeleri olan çok sayıda insan var. Bununla birlikte, bu yazı, kötü şans ve unutkanlığın bir kombinasyonu nedeniyle Bitcoin’de para kazanamayan daha az şanslı olanlara odaklanmaktadır.

Önce Boşverdi Sonra Pişman Oldu

Bitcoin’in değeri artmadığı için eski bilgisayarınızı tavan arasına atamazsınız. Bu adam bunu yaptı. 2010 yılıydı. Bitcoin patlamasından yıllar önce daha ucuz olduğu bir zaman. Syl Turner, neredeyse değersiz olduğunda iki Bitcoin kazdı. Öyle ki, eski bilgisayarını tavan arasına attı.

Yedi yıl sonra, Satoshi’nin varlığı yeni zirvelere ulaştığında, Atlanta merkezli yazılım geliştiricisi Bitcoin’lerini hatırladı. Ama çok geçti. İşlevselliğini kaybeden bilgisayar ve tüm veriler kayboldu ve paralarına ulaşamadı.

Bilgisayarı Çöktü

Dalton Mackey adıyla bilinen bir kişi 25 Bitcoin satın aldı ve bir cüzdanına koydu. Bilgisayar sistemi çöktükten sonra, Bitcoin’leri hakkında her şeyi kaybetti. Kripto para patlamasından sonra, bugün bir milyarder olabileceği ortaya çıktı.

Masada Unuttu

Hepimizin alışveriş merkezinde cüzdanlarını kaybeden ya da Starbucks’ta telefonlarını bırakan bir arkadaşı vardır! Ama Bitcoin özel anahtarlarının USB’sini içeren bir çanta? John ile tanışın. 2012 yılında, o zamanki kolej çocuğu, madeni paraların özel anahtarlarını içeren bir USB’ye sahip olduğu 10 Bitcoin’i koydu. Uzun lafın kısası, çantasını bir yerede unuttu ve çok para kaybetti.

Kaynak : Koinfinans.com
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?