Şubat 10, 2024

Bitcoin Tahminleriyle Nam Salan Analist Halving Müjdesini Verdi: O Tarihe Kadar Rahatız!


Popüler kripto analisti Rekt Capital, Bitcoin fiyatının yarılanma öncesi bir aşamaya başladığına ve önümüzdeki iki ay boyunca tarihsel bir model izleyebileceğine inanıyor.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere analistin bahsettiği tarihsel model BTC fiyatı yükseldikten sonra Nisan ayındaki yarılanma olayından haftalar önce düşüşe geçebileceğini söylüyor.

Analist Bitcoin’in geçici olarak şu anda 46.000 dolar civarında olan önemli bir çapraz direnç trend çizgisinin üzerine çıkabileceğini, ancak tarihsel fiyat modeline dayanarak aylık grafikte bunun altında kalabileceğini belirtti.

BTC’de gerçekleşen yarılanma etkinliği her dört yılda bir madencilerin ödüllerinin yarıya indirilmesi anlamına geliyor.

Bitcoin’in tarihsel eğilimlerini analiz ederken, yarılanma öncesi ralli aşamasının başladığı gözlemleniyor, ancak Bitcoin tarihsel olarak yarılanmadan önce makro diyagonalin ötesine geçmekte zorlanıyor ve dört yıllık döngü direncini (~46,000 dolar) aşamıyor. Bu durumu uzlaştırmak için, Bitcoin’in yarılanma öncesi ralli aşamasında sınırlı bir yükseliş sergilemesi gerektiği öngörülüyor.

Bu yükseliş, geçmişteki örneklerde olduğu gibi, Şubat sonunda yukarı yönlü bir fitil oluşturarak sonuçlanabilir. Bu süreç, Mart ayında yükseklerde başka bir fiyat aralığı oluşturabilir ve bu da altcoin rallilerinin ön plana çıkmasına olanak tanıyabilir. Yarılanma olayından birkaç hafta önce, Bitcoin’in yarılanma öncesi bir geri çekilme yaşayarak bu dönemi tamamlaması beklenir. Bu senaryo, Bitcoin’in makro diyagonal ötesine geçme çabasını ve dört yıllık döngü direnciyle olan mücadelesini nasıl yönetebileceğine dair bir yol haritası sunarken, yarılanma öncesi dönemde yavaş yavaş sona eren bir sürecin altını çiziyor ve ay sonu aylık mum kapanışları itibarıyla bu sürecin altında kalabileceğini işaret ediyor.

Kaynak : The Daily Hodl

Yazar Hasan Hüseyin Lif hakkında :

Siyaset, ekonomi, göç konularıyla ilgilenen bir 'sosyolog'. Blockchain teknolojisine olan ilgim beni önce KoinFinans'a yönlendirdi. Yaklaşık üç yıldır kripto para haberleri başta olmak üzere sektöre ilişkin yazılar hazırlıyorum.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?