Bitcoin Tahmini: Düşüşlerden Sonra Büyük Yükselişler Gelecek Mi?


Kripto para dünyasında geniş bir takipçi kitlesine sahip olan Pentoshi, Bitcoin’in (BTC) uzun vadeli yükseliş potansiyelinin, son dönemde yaşanan fiyat dalgalanmalarına rağmen sınırsız olduğuna inanıyor. Pentoshi, Bitcoin’in geleceği hakkında iyimserliğini korumakla birlikte, kripto kralının büyük bir yükselişe geçmeden önce önemli bir düzeltme yaşamasının olası olduğunu belirtiyor. İşte detaylar…

Pentoshi, Bitcoin’in fiyatında kısa vadede önemli bir düşüş yaşanabileceğini öngörüyor. Öngördüğü en kötü senaryoda, Bitcoin’in fiyatının 48.000-51.000 dolar seviyelerine kadar düşebileceğini belirtiyor. Bu, mevcut fiyat seviyelerinden %20-25 oranında bir düşüş anlamına geliyor. Bu düşüş, ilk bakışta yatırımcılar için olumsuz bir durum gibi görünebilir. Ancak, Pentoshi bu düşüşün aslında uzun vadede yatırımcılar için bir fırsat olabileceğini vurguluyor.

Bitcoin fiyat analizi

Pentoshi’ye göre, Bitcoin’in fiyatı düştükçe, yatırımcıların daha fazla Bitcoin satın alması gerektiğini düşünüyor. Bu strateji, yatırımcıların Bitcoin’in fiyatı tekrar yükseldiğinde daha fazla kar elde etmelerini sağlayabilir. Pentoshi, “Bu senaryoda, fiyat düştükçe insanlar daha da yükselişe geçmeli çünkü yükseliş beklentisi artıyor” diyerek, düşüş dönemlerinde alım yapmanın mantıklı olduğunu ifade etti.

Bu öngörüsüne rağmen, Pentoshi bu düşüşü “maksimum düşüş” olarak nitelendiriyor ve bunun gerçekleşmesinin zor olduğunu, ancak imkansız olmadığını belirtiyor. Yani, Bitcoin’in fiyatının bu seviyelere düşmesi pek olası görünmese de, bu senaryonun tamamen göz ardı edilmemesi gerektiğini savunuyor.

Pentoshi’ye göre mevcut makroekonomik durum, Federal Rezerv’in para politikasını gevşetmeye başlamasının sadece bir an meselesi olduğunu gösteriyor. Bu durum, geçmişte büyük Bitcoin boğa piyasalarını tetikleyen en önemli faktörlerden biri olarak görülüyor.

Ayrıca, bu yılın başlarında spot piyasada Bitcoin borsa yatırım fonlarının (ETF’ler) piyasaya sürülmesiyle birlikte artık daha fazla insanın BTC’ye maruz kalma arayışında olduğunu belirtiyor. Bu ETF’ler, yatırımcıların Bitcoin’e daha kolay erişim sağlamasına olanak tanıyor ve böylece talebi artırıyor. Pentoshi, diğer ulusların da El Salvador’un izinden giderek Bitcoin biriktirmeye başlayacağını öngörüyor. El Salvador, Bitcoin’i yasal bir ödeme aracı olarak kabul eden ilk ülke olarak dikkat çekmişti. Bu adım, diğer ülkeler için de bir örnek teşkil edebilir. Pentoshi, konuyla ilgili şunları söylüyor:

“Ancak olumlu taraf henüz sınırlı değil çünkü yakında yoğun bir baskı dönemine geri döneceğiz. Bu yüzden BTC’yi altcoin piyasasından ayrı bir şey olarak görüyorum, yani büyük olasılıkla ETF’ler yoluyla sonsuza kadar yükselecek ve sınırlı bir arz ve gelecekte daha fazla ulus devlet de dahil olmak üzere bunun için rekabet eden insanlar olacak. Bana göre altcoin’lerin tamamen ayrı döngüleri olacak.”

Analist, Bitcoin’e bakış açısını, geçmişte, hatta ETF’lerin varlığından veya El Salvador gibi ulusların birikim yapmasından önce bile parabolik yükselişlere tanık olduğunu söyleyerek sonlandırıyor.

Bu yazının yazıldığı sırada Bitcoin 60.795 dolar seviyesinde işlem görüyor.

Canlı piyasa verilerine buradan ulaşabilirsiniz.

Kaynak : the daily hodl

Yazar Şerife Pekdoğru hakkında :

2019 yılında yaptığım yatırımla kripto sektörüne girdim. Aynı yıl blockchain teknolojisi hakkında yazmaya başladım ve şu anda KoinFinans’ta yazar olarak görev alıyorum. Kripto paralara ilişkin yasal düzenlemer takip ettiğim konuların başında geliyor.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 1 )

Sizde yorumunuzu ekleyin, görüş bildirin.