Eylül 6, 2023

Bernstein’dan Dikkat Çeken Bitcoin Tahmini: “Bu Katalizör Ralliyi Tetikleyecek!”


Finansal araştırma şirketi Bernstein, kripto para piyasasında başta Bitcoin olmak üzere önemli bir ralli beklediğini açıkladı.

Bernstein, geçtiğimiz hafta ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) karşı açtığı davada Grayscale lehine çıkan önemli mahkeme kararının bu yükseliş için zemin hazırladığına inanıyor.

Şirket, öncelikli olarak bireysel yatırımcılar tarafından yönlendirilen önceki rallilerden farklı olarak, bu kez kurumsa cepheden gelecek hareketlerin öncülük etmesini bekliyor.

Şirkete göre bu durum daha yavaş ancak daha sağlam bir birikimi, artan düzenleyici netliğe ve uzun vadeli kurumsal yatırımcıların daha stratejik bir akışına bağlıyor.

Son haftalarda Bitcoin ve diğer kripto paralar, birçok olumlu katalizöre rağmen oldukça zayıf bir görünüme sahipti. Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere Bernstein’dan Gautam Chhugani, piyasanın anında tepki vermemesinin ilerlemede bir başarısızlık olarak görülmemesi gerektiğini öne sürüyor.

Geçtiğimiz hafta, Grayscale için olumlu kararın ardından Bitcoin fiyatı kısa süreliğine %7’nin üzerinde artış gösterdi. Ancak, kazançlar kısa sürdü ve fiyat yeniden 26.000 doların altına geriledi.

Bitcoin ETF Olasılığı Artıyor

Valkyrie CIO’su Steven McClurg da ETF yarışı hakkında yorumda bulunarak SEC’in bu yıl bir spot Bitcoin ETF’sini onaylama şansının “%50’den fazla” olduğunu belirtti.

Bu gelişme, SEC’in Blackrock, Valkyrie, WisdomTree ve Invesco gibi önde gelen firmaların ETF başvurularına ilişkin kararları ertelemesinin ardından geldi. Bu kararlar için son tarihler 16 ve 17 Ekim’de yaklaşırken, sektör gözlemcileri SEC’in bir sonraki hamlelerini merakla bekliyor.

Bernstein, onaylanması halinde bir Bitcoin ETF’sinin önümüzdeki üç yıl içinde kripto para biriminin piyasa değerinin %10’una kadar çıkabileceğini tahmin ediyor.

Kaynak : Koinfinans.com

Yazar Hasan Hüseyin Lif hakkında :

Siyaset, ekonomi, göç konularıyla ilgilenen bir 'sosyolog'. Blockchain teknolojisine olan ilgim beni önce KoinFinans'a yönlendirdi. Yaklaşık üç yıldır kripto para haberleri başta olmak üzere sektöre ilişkin yazılar hazırlıyorum.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?