Ocak 25, 2023

Bitcoin Stratejim 8 Yıldır Hiç Yanıltmadı Diyen Uzman Tüyoyu Verdi!

Kripto para piyasası katılımcıları trendler ve geçmiş verilerden oldukça fazla yararlanmaktadır. Geçmiş davranışları takip etmek birçok yatırımcının kararını etkilemektedir. Bitcoin 1 Ocak’ta 16.490 dolar civarındayken bugün 22.600 dolar civarında işlem görmekte. Ancak grafikteki son iki mum kırmızıydı. Bu da geçmiş verilere göre bir “düzeltme” aşamasında olduğu anlamına geliyor.

Bitcoin fiyat tahmini

Eğer geçmiş veriler gerçekten işe yararsa durgun geçen günlerin yakında sona ereceğini söylemek mümkün. Matrixport’tan Markus Thielen, konuya ilişkin ilginç bir eğilime dikkat çekti. Söz konusu eğilime göre “Çin Yeni Yılının” ilk gününün sonunda Bitcoin satın almak ve 10 işlem günü sonra satmak ortalama %9 gelir sağlamakta. Thielen bu trendin 2015-2022 yıllarının tamamınında pozitif seyrettiğini iddia ediyor.

Bitcoin geçmiş veriler

Bitcoin Makro Trendleri

Çin Yeni Yılı 22 Ocak’taydı. Ancak, piyasaya adım atmak için hala geç değil. Aşağıdaki grafik, Çin Yeni Yılının başlangıcından beş gün sonrasına kadar Bitcoin’in performansını göstermektedir.

“İdeal zamanlama için birikmiş ortalama Bitcoin getirisi 15-19 gün civarındadır, zira fiyatlar Çin Yeni Yılının ilk gününde satın alındığında +%12 oranında yükselme eğilimi göstermiş ve 15-19. günlerde zirveye ulaşmıştır.”

Bitcoin makro trendleri

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere yıllara göre dağılım yapılacak olursa 2018 yılının biraz çetrefilli geçtiğini söylemek mümkün. Ancak ilk birkaç günün sonunda toparlanma görmek de mümkün. Sonuç olarak bir haftalık ek süreyle birlikte iyimser görünüm korunuyor.

Dolayısıyla, söz konusu eğilim kendini tekrar etmeyi başarırsa, Bitcoin önümüzdeki birkaç gün içinde kısa bir artış kaydetme ihtimaline sahip.

“Çin Yeni Yılı’nın başlangıcı uzun pozisyonlar için cazip bir giriş zamanlaması oldu.”

Bitcoin yeni yıla uzun pozisyonlar

Söz konusu eğilim umut verse de yatırımcıların bu tür iddialara şüpheyle yaklaşması önerilmekte.

Bitcoin tarafından kaydedilen son kayıplara rağmen, yılın başından bu yana yükseliş görünümü devam ediyor. Charlie Bilello, BTC’nin 2023’te şimdiye kadar %36 artış gösterdiğini ve bunun da belki de doğru yolda olduğunu gösterdiğini vurguladı.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Kaynak : Watcher.guru
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?