Haziran 2, 2020

Bitcoin Sonunda 10.000 Dolar Seviyesini Aştı!


1 Haziran’da, Bitcoin fiyatı 30 Nisan’dan beri mevcut olan uzun vadeli simetrik bir üçgenden çıktı. Bitcoin kısa süreliğine de olsa 10 bin 300 doların üstüne kadar çıktı. ABD Başkan Donald Trump’ın (Beyaz Saray’ın Gül Bahçesi’nden bir konuşma sırasında) isyanı ve yağmalamayı nasıl durduracağını açıklama yapmasından 15 dakika sonra 23:05 UTC (veya 19:05 EDT) ABD genelinde, Bitcoin‘in fiyatı 7 Mayıs’tan bu yana ilk kez 10.000 doların üzerine çıktı.

George Floyd’un ölümünden sonra ABD genelinde yaşanan protestoların altıncı gününde gerçekleşen bu konuşmadan birkaç önemli ifade:

“Tüm Amerikalılar George Floyd’un acımasızca ölümünden haklı olarak rahatsızlandılar ve isyan ettiler. Ama doğru çığlıkların ve barışçıl protestocuların öfkeli bir kalabalık tarafından boğulmasına izin veremeyiz. […] Bir şehir ya da eyalet, sakinlerinin yaşamını ve mülkünü savunmak için gerekli eylemleri yapmayı reddederse, ABD ordusunu görevlendirip sorunu onlar için çabucak çözeceğim.”

Trump konuşmasını Bitcoin’in fiyat artışının başladığı saat olan 22:50 UTC’de (veya 18:50 EDT) tamamladı; CryptoCompare verilerine göre, Bitcoin 22:50’de 9.718 dolar civarında işlem görüyordu. Bitcoin fiyatı daha sonra Trump’ın konuşması bittikten yaklaşık 15 dakika sonra 10 bin doların üzerine çıktı ve 23:35 UTC (veya 19:35 EDT) veya konuşma bittikten 45 dakika sonra, Bitcoin’in fiyatı 10.332 dolara ulaştı.

Uzun vadede, ana direnç alanının 10.400 dolarda bulunduğunu görebiliyoruz. Fiyat, Eylül 2019’dan bu yana bu seviyenin üzerinde işlem görmedi. Bitcoin’in bir sonraki hareketi için 2 günlük kapanış fiyatının oldukça önemli olduğunu söyleyebiliriz. Bitcoin 10.000 doların üzerinde kalabilecek mi hep birlikte göreceğiz.

Kaynak : Koinfinans.com

Yazar Ramazan BOZKURT hakkında :

Merhabalar Ben Ramazan Bozkurt. Uzun süredir Finans alanında çalışmalar yürütüyorum. Bu süreçte uzmanlık alanımı kripto paralar ve blockchain teknolojisine yönelttim. Öğrenmeyi ve öğrenirken paylaşmayı seviyorum.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?