Bitcoin, Şimdiye Kadarki En Yüksek Aylık Kapanışını Yaptı!

Piyasa değerine göre en iyi kripto para birimi olan Bitcoin, dikkat çeken Ekim ayını şimdiye kadarki en yüksek aylık kapanış seviyesiyle kapattı. Binance borsasında 13.820 dolar’dan kapandı ve Aralık 2017’de belirlenen önceki rekor olan 13.718 dolar’ı geride bıraktı. Bunun yanında yeni rekor, Bitcoin topluluğu için özel bir öneme sahipti; dün devrim niteliğindeki teknik incelemesinin 12. yıl dönümüydü.

Bununla birlikte, Bitcoin diğer en iyi borsalarda aynı dönüm noktasına ulaşmakta zorluk yaşadı. Örneğin; Bitstamp’taki ana direnç seviyesinin altında kapanış yaptı.

Dün bildirdiğimiz üzere Bitcoin 31 Ekim’de 14.100 dolara yükseldi, bu 15 Ocak 2018’den beri test edilen en yüksek fiyat seviyesi.

Pek çok beklentinin aksine, BTC sonunda 14.000 doları aştı fakat sonrasında, kripto kralı yavaşça 13.629 dolar’a geri döndü. Yine de BitMEX üzerindeki baskı ve OKEx para çekme işlemlerini askıya alınması gibi kötü haberlere rağmen Bitcoin Ekim ayında yüzde 30’a yakın yükseldi.

Bu, Bitcoin’in bu yıl kayda değer şekilde yükselişe geçtiği Nisan ayından sonraki en başarılı ikinci ayı. Hatırlarsanız 12 Mart’ta (genellikle “Kara Perşembe” olarak bilinir) meydana gelen ani düşüşün ardından BTC, fiyatını Nisan ayında hızla toparlamayı başarmıştı.

Genel olarak, önde gelen kripto para birimi 2020’de yüzde 95 artarak, altın ve S&P 500 karşısında önemli ölçüde daha iyi performans gösterdi.

CoinMarketCap verilerine göre Bitcoin hâkimiyeti şu anda yüzde 63.6’ya ulaşmış durumda. Bu seviye, Temmuz başından bu yana kaydedilmiş en yüksek seviye. Çoğu altcoin’in, Bitcoin’in son rallisine ayak uydurmakta zorlandığını ve en büyük kayıpları DeFi sektörü aldığını söyleyebiliriz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.