Bitcoin Savunucusu Tuur Demeester’dan Dikkat Çeken Ethereum Yorumu

Tanınmış Bitcoin (BTC) savunucusu Tuur Demeester, Ethereum (ETH) ile ilgili fikrini değiştirdi ve beş yıl boyunca Bitcoin’in en yakın rakibini eleştirdikten sonra iyimser tavrıyla dikkat çekti.

Popüler analist Peter Brandt, bu hafta başında ETH yükselişe hakkında yorum yapmış ve yakın gelecekte Bitcoin’e karşı daha fazla altcoin kazanımı öngörmüştü. Demeester ise bu yoruma bir bir tweet’le yanıt verdi ve ETH’de her ne kadar teknik anlamda ciddi sorunlar olduğunu düşünüyor olsa da ETH/BTC paritesinin grafiğinin son derece iyi göründüğünü söyledi.

Kripto yatırım fonu Adamant Capital’in analisti ve kurucu ortağı Demeester’ın son açıklaması, Bitcoin’den Ethereum’a geçtiği anlamına gelmiyor. Hala bir Bitcoin inananı olduğunu ve Ethereum hakkında birçok endişesi olduğunu vurguladı.

Bu yorumlar, son haftalarda Ethereum üzerinde merkezi olmayan finans (DeFi) uygulamalarına yönelik artan talep ile birleştiğinde, yatırımcılara iyimser olmaları için neden oluşturdu.

Demeester ayrıca geçtiğimiz haftalarda “İlgi alanlarımda ve hakkında yazmak istediğim şeylerde Bitcoin’den biraz uzaklaşıyorum” şeklinde bir açıklama yapmıştı. Son dünya olaylarının öncelikle Bitcoin’e ve bazı Bitcoin hayranları tarafından benimsenen sert çizgiye odaklanmasından daha az heyecan duyduğunu ifade etmişti. Bunun yerine, Demeester ırkçılık ve çocuk istismarı gibi dünya olaylarını analiz etmek ve yazmak için daha fazla zaman harcayacak.

Ek olarak son aylarda Bitcoin’den Ethereum’a bir hareket olduğunu söylemek yanlış olmaz. DeFi alanındaki ilgi patlaması, birçok Bitcoin’in kelimenin tam anlamıyla akıllı sözleşme platformuna geçtiğini gösterdi. Son olarak Ethereum’un, Bitcoin maksimalisti Tuur Demeester’ın da ilgisini çektiğini söyleyebiliriz.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.