Şubat 15, 2023

Bitcoin Satın Almak için En İyi Zaman Olabilir mi? İşte Veriler!

ABD TÜFE verileri beklentilerin biraz üzerinde gelmesine rağmen Bitcoin ve kripto para fiyatları artış kaydetti. Yatırımcılar ise gelen veriler ve yükseliş sonrası BTC satın almak için doğru zaman olup olmadığını tartışmaya devam ediyor. On-chain veriler ve analistler “treni kaçırmadan” önce yatırım yapmak için uygun olabileceği görüşünde. İşte yakından takip etmeniz gereken detaylar.

Bitcoin 2023 yılının ilk ayında %40 oranında yükseliş kaydederek yatırımcıları rahatlattı. Bununla birlikte, enflasyon, durgunluk ve kripto düzenleyici baskısına ilişkin son belirsizlik, yatırımcıların kripto paralara yatırım yapmadan önce yeniden düşünmelerini sağladı.

bitcoin fiyat tahmini

On-chain verilere göre, Bitcoin MVRV oranı 19 Ocak’ta 1 değerinin altına düştü. MVRV, bir kripto varlığın piyasa değerinin gerçekleşen değerine oranıdır. 1’in altındaki bir değer bir kripto varlığının değerinin düşük olduğunu, 1’in üzerindeki bir değer ise aşırı değerli olduğunu gösterir.

Şu anda Bitcoin’in MVRV değeri 1,12 seviyesinde, bu da BTC fiyatının hala değerinin altında olduğunu göstermektedir. Tarihsel olarak, hiçbir zaman düşük değerli bölümün (1,0) güçlü bir şekilde kırılması ve ardından aniden altına düşülmesi olmamıştır.

Ayı piyasası ve makro sorunlar göz önünde bulundurulduğunda, yatırımcılar daha tutucu ve uzun vadeli bir “bölerek-al” yaklaşımı benimsemektedir. Bu da yatırımcıların Bitcoin’i dibe yakın bir fiyattan satın almasına yardımcı olacaktır.

Kripto analisti Michael van de Poppe, yatırımcıların haftalık zaman dilimindeki bir ‘Ölüm Haçı’ nedeniyle korku içinde olduğunu belirtti. 21.000 dolar, kısa vadeli yatırımların genel risklerini azaltarak uzun vadede dip satın almak için en iyi seviyedir. Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere Pazartesi günü büyük bir balina aktivitesi kaydedildi. Balinalar Bitcoin’i 21.400 dolar seviyesinde biriktiriyor. Diğer analistler de Bitcoin fiyatı konusunda yükselişte.

Bitcoin Fiyatı ve ABD TÜFE Verileri

ABD TÜFE btc fiyatı

ABD Dolar Endeksi (DXY) bugün 103,6’ya ulaşarak son 24 saatte %0,34 artış gösterdi. Ancak, trader’lar küresel enflasyonun soğuduğuna ve faiz artışlarının daha da yavaşlayabileceğine inandıkları için Bitcoin fiyat rallisini durduramadı.

ABD Hazine getirileri ve petrol fiyatları düşmeye başladı ve bu da kripto piyasasında daha fazla toparlanmaya yardımcı olacak. Bitcoin fiyatı bu kez 25.000 dolara ulaşabilir ve boğalar nihayet bu seviyenin üzerindeki ayıları geri kazanacaktır.

Kaynak : Coingape
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?