Temmuz 4, 2024

Bitcoin Satın Almak için Doğru Zaman mı? BTC Ne Zaman Alınmalı?


Bitcoin fiyatındaki son düşüş devam ederken, son 24 saatte %5 değer kaybederek 59.000 doların altına geriledi. BTC, 60.000 dolarlık kritik desteğini kaybederken, bir sonraki destek seviyesi 57.000 dolar olarak görülüyor. Ancak yatırımcılar ve potansiyel yatırımcılar bu düşüşü yorumlamakta zorlanıyor.

Bitcoin Dipten Alım Fırsatı mı?

On-chain veri sağlayıcısı Santiment, Bitcoin ve altcoinlerde yoğun satışlar yaşandığını ve fiyatların neredeyse iki ayın en düşük seviyelerine gerilediğini bildirdi. BTC ile birlikte, Ethereum fiyatı da 3.200 doların altına düştü; üstelik spot Ethereum ETF’lerinin 15 Temmuz’da piyasaya sürülmesi planlanmasına rağmen düşüş olumsuz bir görünüm yarattı.

Ancak Santiment, kripto topluluğunun bu durumu potansiyel bir dipten alım fırsatı olarak gördüğünü belirtti. Analiz platformunun paylaşımı yatırımcılara, ilk heyecan dalgasının yatışmasını beklemelerini tavsiye ediyor. Santiment’e göre, ideal alım zamanı traderların şüpheci ve sabırsız hale geldiği anlar olabilir. Son BTC fiyat düşüşü, BTC’nin 60.000 dolar seviyesindeyken dipten alım yapan birçok trader’ın agresif şekilde likidite olmasına neden oldu. Bu trend, Ethereum ve Solana gibi altcoinlerde de kendini gösteriyor.

bitcoin satın almak için doğru zaman mı?

Öte yandan, spot Bitcoin ETF’leri de zayıflık göstermeye devam ediyor. 3 Temmuz Çarşamba günü, spot BTC ETF’leri günlük net çıkışlarda 20.5 milyon dolarlık bir kayıp yaşadı. Grayscale’in GBTC’si 27 milyon dolar çıkış kaydederken, Fidelity’nin FBTC’si 6.5 milyon dolar giriş gören tek ETF oldu. Diğer tüm ETF’lerde sıfır giriş kaydedildi.

Bu volatilitenin ardından, piyasada Bitcoin balina aktivitesi önemli ölçüde arttı. On dakika önce, büyük bir Bitcoin balinası veya kurum, Binance’e ek olarak 1.800 BTC (106 milyon dolar) daha yatırdı. Geçtiğimiz hafta bu balina, ortalama 61.196 dolardan toplam 5.281 BTC (323 milyon dolar) transfer etti. Şu anda 6.068 BTC (358 milyon dolar) tutan bu balina, son işlemlerinde 20 milyon dolar kaybetti.

Kaynak : Coingape

Yazar Hasan Hüseyin Lif hakkında :

Siyaset, ekonomi, göç konularıyla ilgilenen bir 'sosyolog'. Blockchain teknolojisine olan ilgim beni önce KoinFinans'a yönlendirdi. Yaklaşık üç yıldır kripto para haberleri başta olmak üzere sektöre ilişkin yazılar hazırlıyorum.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?