Bitcoin Satın Almak İçin Doğru Zaman Mı? Ünlü Analist Açıkladı

Korona virüs salgının patlak vermesine ve Bitcoin’in yakın zamanda çökmesine rağmen, BTC fiyatında toparlanma yaşandı. Kaybettiği değeri tamamen geri kazanmamış olmasa da bir kısmını tekrar almayı başardı. Peter Schiff gibi bazı önde gelen Bitcoin eleştirmenleri ise Bitcoin’i biraz daha uzun süre dayanabilecek bir balon olarak adlandırmaya devam ediyor.

Bununla birlikte, son videosunda, analist MMCrypto, şu anda neden 3000 dolara düşmesini beklemek zorunda kalmadan, Bitcoin’in satın almaya değer olduğunu açıkladı.

MMCrypto, şu an Bitcoin satın almak için iyi bir zaman olduğunu söylüyor, çünkü fiyatın 20.000 dolara ulaştığı 2017’den beri, hashrat önemli ölçüde arttı, madencilerin ve geliştiricilerin sayısı arttı. Ayrıca, geleneksel finansal sistemin daha kusurlu hale geldiğini söyledi. Bu sebeplerden dolayı MMCrypto “Bugün Bitcoin satın almak için güzel bir gün” diyerek fikirlerini dile getirdi.

Geleneksel finans sisteminin bu kriz ile değişim sürecine girmesi de oldukça konuşulan bir konu. Dünya dijitalleşiyor, para dijitalleşiyor. Bu süreçte dijital dolar fikri hayata geçebilir algısı bile hiç olmadığı kadar güçlü bir şekilde gündeme geldi.

Son olarak yazının kaleme alındığı sırada, Bitcoin, yaklaşık 6.249 dolar seviyesinde işlem görüyor. Bir diğer analist ‘Bitcoin Macro’ ise BTC’nin yakında 6.000 doların altına inmesini bekliyor.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.