Bitcoin Satın Almak İçin Doğru Zaman Mı? Ünlü Analist Açıkladı

0
344

Korona virüs salgının patlak vermesine ve Bitcoin’in yakın zamanda çökmesine rağmen, BTC fiyatında toparlanma yaşandı. Kaybettiği değeri tamamen geri kazanmamış olmasa da bir kısmını tekrar almayı başardı. Peter Schiff gibi bazı önde gelen Bitcoin eleştirmenleri ise Bitcoin’i biraz daha uzun süre dayanabilecek bir balon olarak adlandırmaya devam ediyor.

Bununla birlikte, son videosunda, analist MMCrypto, şu anda neden 3000 dolara düşmesini beklemek zorunda kalmadan, Bitcoin’in satın almaya değer olduğunu açıkladı.

MMCrypto, şu an Bitcoin satın almak için iyi bir zaman olduğunu söylüyor, çünkü fiyatın 20.000 dolara ulaştığı 2017’den beri, hashrat önemli ölçüde arttı, madencilerin ve geliştiricilerin sayısı arttı. Ayrıca, geleneksel finansal sistemin daha kusurlu hale geldiğini söyledi. Bu sebeplerden dolayı MMCrypto “Bugün Bitcoin satın almak için güzel bir gün” diyerek fikirlerini dile getirdi.

Geleneksel finans sisteminin bu kriz ile değişim sürecine girmesi de oldukça konuşulan bir konu. Dünya dijitalleşiyor, para dijitalleşiyor. Bu süreçte dijital dolar fikri hayata geçebilir algısı bile hiç olmadığı kadar güçlü bir şekilde gündeme geldi.

Son olarak yazının kaleme alındığı sırada, Bitcoin, yaklaşık 6.249 dolar seviyesinde işlem görüyor. Bir diğer analist ‘Bitcoin Macro’ ise BTC’nin yakında 6.000 doların altına inmesini bekliyor.

Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın