Haziran 16, 2019

Bitcoin Rekor Kırıyor

Bitcoin’de rekor fiyat

Bitcoin şu sıralar (11:00) 9340 dolar fiyatla yeni bir rekora imza attı. Yılın rekoru olan bir sayıyı simdi biraz analiz edelim. Bitcoin bu senenin başından beri inişli çıkışlı bir grafik çizmişti. Her boğa maratonundan sonra biraz düşerek güç toplayan Bitcoin sonra tekrar yükselmişti. Bu sefer de farklı bir senaryo görülmedi aslında. Geçtiğimiz ay dokuz bin dolara yaklaşan Bitcoin tekrar sekiz bin doların altına düşüp güç topladıktan sonra şimdi on bin hedefine doğru iddialı adımlarla ilerliyor.

Facebook etkisi

Dün siz değerli okuyucularımızla paylaştığımız iki haberle de aslında bu yükselişin sinyallerini vermeye çalışmıştık. Çünkü Bitcoin ve diğer kripto para birimleri çok büyük destek görecekleri, ilgi çekecekleri bir döneme girmeye başlayacaklar. Bu durumun ana sebebi ise Facebook olucak. Dün Facebook ve onun çıkaracağı kripto parası ile ilgili haberler yapmıştık ve bu durumun Bitcoin’i çok olumlu etkileyeceğini konuşmuştuk. Nitekim olumlu etkilemeyede başladı ileriki dönemlerde bu etkisini arttıracak mı açıklamalarla hep beraber göreceğiz.

Günlük analiz

Kripto para birimi piyasalarının belirleyicisi Bitcoin, TSİ 09:09´da yılın rekor düzeyi olan 9,322 doları gördükten sonra son 24 saatte 6.59 artışla 9,253 dolara döndü. Tekrar TSİ 11:00’da 9340 dolara yükseldi. Gelişmelere paralel olarak piyasa hacmi son 24 saatte 13 milyar dolara denk gelen yüzde 4.7 artışla 286 milyar 446 milyon dolara yükseldi ve piyasadaki 24 saatlik işlem hacmi de 69 milyar 160 milyon dolar olarak hesaplandı.

Kaynak : Koinfinans.com
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?