Ocak 25, 2023

Bitcoin Rallisi Soğumaya Başladı: Neden Değer Kaybediyor!


Yatırımcılar, teknolojnin önde gelen şirketi Microsoft’un olumsuz finansal durumuna alışmaya çalışıyor. Bununla birlikte Bitcoin rallisi de yavaş yavaş soğumaya başladı. Bu da potansiyel olarak dijital varlıkları frenledi.

Kripto para dünyasının öncü kripto birimi Bitcoin bugün %2,5’e varan düşüşle yılın ilk düşüşünü kaydetti.

Ethereum (ETH) ve Cardano (ADA) gibi diğer kripto paralar da amiral gemisi birlikte değer kaybetti. Bitcoin ve diğer büyük kripto paralar teknoloji hisseleriyle yüksek korelasyona sahip. Bu nedenle son düşüş şaşırtıcı bir durum olarak görünmüyor.

Microsoft‘un olumsuz finansal durumunda dünya genelinde bulut hizmetlerine yönelik talebin azalması etkili oldu. Bundan önce, teknoloji devi dördüncü çeyrekte şaşırtıcı derecede güçlü kazançlar duyurdu. Öte yandan Roger Ver, 20 milyon dolarlık kripto opsiyon ödemesi talebine yanıt veremedi. Bitcoin geçtiğimiz günlerde uzun bir aradan sonra ilk kez 23.000 dolar fiyat seviyesini geri almayı başardı. Bu da yeni yıla büyük bir yükseliş ile girdiğinin göstergesi.

Son dönemdeki dalgalanmanın büyük kısmı, küresel merkez bankalarının enflasyona karşı devam eden savaşta para politikası hamlelerini hafifletmesi üzerine spekülasyon yapan trader’lara bağlandı. Ancak, Federal Rezerv’in önümüzdeki hafta yapacağı toplantıda beklenmedik bir karar alması ve güvercin tutum umutlarını suya düşürmesi halinde bu durum tersine. Katie Stockton, Bitcoin için aşırı alım koşullarına dayanarak duyarlılığı “nötr orta vadeli” olarak değerlendiriyor.

Kaynak : U.Today

Yazar Adle Dursun hakkında :

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Sosyoloji mezunuyum, aktif olarak kripto para ve blockchain üzerine araştırmalar yapmakta ve içerikler hazırlamaktayım.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?