Bitcoin Rallisi Isınmaya Mı Başlıyor? Kimchi Premium Geri Döndü!

0

Güney Kore’de Bitcoin talebi, ülkenin BTC premium’u %5’in üzerine çıktıkça artıyor.

Kimchi Premium geri döndü! Kripto para fiyatları Güney Kore borsasında Avrupa’da veya ABD’de bulunan bir borsadan daha yüksek bir fiyatla listelenebilir. Güney Kore’nin geleneksel yemeği olan kimçiden adını alan “Kimchi Premium” kripto para dünyasında ciddi bir avantajı ifade eder. Kısaca Kimchi Premium, yalnızca kripto paralarınızı Güney Kore’de satarak sınırsız kar elde edebileceğiniz anlamına gelir.

29 Mart itibarıyla Bitcoin Güney Kore kripto borsasında %6’dan fazla artışla işlem görüyor. CryptoQuant’tan alınan verilere göre BTC’nin 30.000 dolar’ın altına düştüğü 2021’in Şubat ayına kadar Güney Kore marketlerinde Kimchi Premium bir kaç ay ortalıkta yoktu. Bitcoin fiyatının; Güney Kore borsasında, diğer borsalara göre daha yüksek işlem gördüğünde oluşan Kimchi Premium’un geri dönüşü Güney Kore’deki Bitcoin talebinin, arzı aştığını gösteren bir işarettir.

Görsel: Kore borsalarında Bitcoin. Kaynak: CryptoQuant

Bitcoin için Kimchi Premium’un önemli olmasının sebebi ne olabilir?

Bitcoin pazarının çoğunluk hissesine sahip olmamasına rağmen Güney Kore piyasası, günlük hacim olarak en büyük döviz piyasalarından biridir. 2017’de BTC Güney Kore borsasında Coinbase ve diğer büyük borsalara kıyasla %20’nin üzerinde daha yüksek işlem görmüştü. Bu Boğa döngüleri sırasında Kimchi Premium özellikle yüksekti. İki ana eğilimi gösteren Kimchi Premium, ilk olarak pazara daha fazla alıcının girdiğini ve ikinci olarak Güney Kore’deki genel piyasa duyarlılığının sağlıklı kaldığını gösteriyor.

Visa Ethereum blockchaininde USDC’yi kullanarak işlemleri gerçekleştirdiğini duyurdu. Bu duyuru olumlu bir etki oluştursa da önceki birkaç hafta içinde Kimchi Premium zaten toparlanıyordu. Haberin duyurulmasını takip eden 3 saat içerisinde hem Ethereum hem de Bitcoin %5’e varan oranlarda arttı. Bu artış kripto para birimi pazarında güçlü bir toparlanmanın önünü açtı. Bu duyurunun geniş bir Bitcoin rallisi oluşmasına ivme katabileceği düşünülüyor.

Yatırımcılar bundan sonra ne olacağını düşünüyor?

“Rekt Capital” olarak da bilinen popüler trader’a göre Bitcoin’in 59.000 dolar’ın üzerine çıkması halinde tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşması muhtemel hale gelmiş olacak.

Geçtiğimiz 2 haftadaki aşağı yönlü hareketinden ve satış momentumunda yavaşlama göstermesinden sonra bu hafta toparlanıyor. BTC, birleşik siyah çapraz ve kırmızı yatay direnç alanını (59.000 dolar) kırmaya çalışacak. Bitcoin tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşacak.”

Görsel : Bitcoin haftalık değer tablosu. Kaynak: Rekt Capital, TradingView.com

Eski bir yatırımcı olan “CryptoCapo” da yaşanan bu ivmenin Bitcoin’i tüm zamanların en yüksek seviyesine hatta 80.000 dolar’a kadar ulaşabileceğini söyledi ve yaşanan paniğin mantıksız olduğunu belirtti.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kripto Para Borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın