Kasım 6, 2020

Bitcoin Rallisi Devam Ediyor! Popüler Analistin Hedefi 17.200 Dolar

Bitcoin’in muazzam rallisi, fiyatları Ocak 2018’den beri görülmeyen seviyelere ulaştırdı. Bunun üzerine analistler de boğalar hareketini devam ettirdiği taktirde bir sonraki direnç seviyelerinin neler olabileceğine dair tahminlerini paylaşmaya başladı.

Bitcoin fiyatları birkaç saat önce 16.000 dolar’ın altına kadar yükseldi ve burada bir dirençle karşılaşırken, analistler de bir sonraki direnç seviyesini takip etmeye başladı.

Söz konuşu yükseliş hareketiyle, Bitcoin en büyük günlük tırmanışlarıdan birini yaptı ve son 24 saatte %12’nin üzerinde değer kazandı. BTC bir günden daha kısa bir sürede yaklaşık 1.500 dolar değer kazanarak 33 ayın en yüksek seviyesine ulaştı. Ocak 2018’de 16.100 dolar civarında kapanan iki haftalık mum olduğu için direnç şu anda burada. İlk önce oyunda bir düzeltme gören “Altcoin Sherpa” ya göre bir sonraki direnç 17.200 dolar. Analist şu ifadeleri kullandı:

“Fiyatın ilk seferde bu alanları aşacağını düşünmüyorum; Güçlü bir fitil ve ardından bazı aşırı volatil hareketler bekliyorum.”

ABD Seçim İvmesi

Yükseliş ivmesi potansiyel olarak ABD seçim sonuçlarıyla bağlantılı gibi görünüyor. Sayım hala devam ediyor, ancak yayın zamanında Joe Biden, Donald Trump’ı 264’e 214 farkla yeniyor ve Beyaz Saray’ı kazanmak için sadece altı seçim oyuna ihtiyacı var.

Biden, kampanyası sırasında kripto endüstrisinden pek bahsetmedi ancak Trump açıkça karşı olduğunu dile getirmişti. Trump, Bitcoin’i her zaman dolar için bir tehdit olarak gördü, bu nedenle dijital varlık endüstrisi söz konusu olduğunda daha ileri görüşlü bir ABD yönetimi herkes tarafından memnuniyetle karşılanabilir. Şu an içinde bu durum, ivme sağlıyor gibi görünüyor.

Joe Biden Başkanlığı kazanırsa, Bitcoin daha da yükselebilir ve 20 bin dolarlık önceki zirvesine ulaşabilir ve hatta onu geçebilir. BTC şu anda tüm zamanların en yüksek seviyesinden sadece %20 uzakta ve önceki rallilerde bu açığı kapatmak uzun sürmedi. Analistler, Bitcoin fiyatının tüm zamanların en yüksek değerinin %80’ine sahip olmasıyla beraber, tarihsel olarak bu seviyelerden ATH’ye ulaşmanın ortalama 12 gün sürdüğünü belirtti.

Bu sebeple, bu yıl bitmeden tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşma ihtimali var.

Kaynak : Koinfinans.com
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?