Ocak 28, 2024

Bitcoin Rallisi Devam Edecek Mi? Scaramucci’nin 170.000 Dolarlık Tahmini!


Skybridge Capital’ın kurucusu ve finans dünyasının önde gelen isimlerinden biri olan Anthony Scaramucci, kripto para piyasasında çığır açan bir tahminde bulunarak Bitcoin’in (BTC) önümüzdeki aylarda muazzam bir ralliye tanık olabileceğini öne sürdü. Scaramucci’nin, kripto fenomeni Scott Melker’e verdiği son röportajda ortaya attığı iddiaya göre, Nisan ayında planlanan halving etkinliği, BTC’nin 170.000 dolara kadar yükselebileceği bir dönemi başlatabilir.

Finans dünyasındaki deneyimiyle bilinen Scaramucci, Bitcoin’in geçmiş halving dönemlerindeki performansını değerlendirerek yaptığı açıklamalarda, ödül miktarındaki azalmaya rağmen BTC’nin fiyatının önemli ölçüde artış gösterdiğini vurguladı. Scaramucci’ye göre veriler, BTC’nin halving fiyatından 4 kat daha yüksek bir döngü zirvesi oluşturma eğiliminde olduğunu gösteriyor. Eğer bu öngörü gerçekleşirse, Bitcoin’in tarihinde görülen önceki rallilere kıyasla oldukça olağanüstü bir yükseliş yaşanmış olacak.

“170.000 dolarlık tahminimden bahsetmiştin… Bu verilere bağlı bir tahmin. Gidin ve Bitcoin halving döngülerine bakın, fiyat olaydan 18 ay sonra 4 katına çıkıyor.

 Halving için 35.000 dolarlık bir değer baz alıyorum ve bu ihtiyatlı bir değer… Diyelim ki Nisan ayında 50.000 dolardayız, o zaman bu 200.000 dolarlık bir değere karşılık gelir. Diyelim ki 60.000 dolardayız, 240.000 dolar olacak.”

Scaramucci ayrıca uzun vadede Bitcoin fiyatının yarım milyon dolara ulaşabileceğini öngörüyor.

“Ancak benim uzun vadeli fiyat hedefim, Bitcoin’in altının piyasa değerinin yarısına kolayca ulaşması. Altın şu anda 14,5 trilyon dolarda. Bitcoin 7 veya 8 trilyon dolara çıkarsa bu, buradan 10 kat daha artacağı anlamına gelir.” 

Ancak, yatırımcılar ve uzmanlar, Bitcoin’in gelecekteki performansını öngörmek ve piyasadaki değişen koşullara adapte olmak adına dikkatle beklemeye geçmiş durumda. Scaramucci’nin tahmini, kripto para dünyasındaki önemli bir konuşma noktası olmaya devam ederken, yatırımcılar gelecekteki gelişmeleri yakından izleyerek stratejilerini güncel tutmaya çalışacaklar. Bu süreçte, kripto para piyasasının genel trendleri ve küresel finansal etmenler de belirleyici olacaktır.

Bu yazının yazıldığı sırada Bitcoin’in değeri 42.417 dolardı.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Kaynak : the daily hodl

Yazar Şerife Pekdoğru hakkında :

2019 yılında yaptığım yatırımla kripto sektörüne girdim. Aynı yıl blockchain teknolojisi hakkında yazmaya başladım ve şu anda KoinFinans’ta yazar olarak görev alıyorum. Kripto paralara ilişkin yasal düzenlemer takip ettiğim konuların başında geliyor.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?