Bitcoin Ralli Öncesi Çökebilir: Yönetici Tarih Verdi!

Küresel yatırım devi VanEck yöneticilerinden Matthew Sigel, önümüzdeki aylarda Bitcoin (BTC) fiyatında sert dalgalanmalar öngörüyor.

Tahminine Bitcoin için düşüş öngörüsüyle başlayan Sigel, fiyatın gelecek yıl ilk çeyrekte 10.000-12.000 dolar aralığına gerileyebileceği konusunda uyardı.

Sigel, Bitcoin madencilerinin şu an zarar ettiğini, sonuç olarak iflas ederek bir çöküşü tetiklemesini bekliyor.

“Bitcoin, kripto kışının en düşük seviyelerine madencilerin iflas etmesi sonucu ulaşacak. Bunun 2023 ilk çeyrekte gerçekleşmesi mümkün. Beklediğim seviyeler 10.000-12.000 dolar arasında yer alıyor.

MVIS Küresel Dijital Varlıklar Madencilik Endeksi medyan piyasa değeri şu anda sadece 180 milyon dolar. Neredeyse tüm bileşenler nakit yakıyor ve defter değerinin çok altında işlem görüyor.

Son dönemdeki enerji maliyeti ve düşük Bitcoin fiyatı nedeniyle madencilik büyük ölçüde karsız. Birçok madencinin yeniden yapılanacağını veya birleşeceğini tahmin ediyoruz.”

MVIS Küresel Dijital Varlıklar Madencilik Endeksi, gelirlerinin en az yarısını dijital varlık madenciliğinden veya kripto madencilik ekosistemiyle ilgili faaliyetlerden elde eden firmaların performansını izliyor.

Matthew Sigel, düşük enflasyonun para ve maliye politikalarının gevşemesini tetiklemesini de bekliyor. Yöneticiye göre Bitcoin önümüzdeki Temmuz ayından itibaren 30.000 dolara yükselme ihtimaline sahip.

“Bu arada, resesyon beklentilerimizin gerçekleşmesi halinde, para basımı ve hükümet bütçe açıkları devam ederken, Federal Rezerv muhtemelen yumuşayan enflasyonun ortasında faiz oranlarını artırmaya ara verecektir.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : The Daily Hodl


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.