Bitcoin Popülerliği Altının Önüne Geçti!

Tecrübeli yatırımcıların efsanevi sloganı olan ‘Dip Fiyattan Satın Al’, kripto sektöründe, geçen hafta olduğundan daha fazla popüler olmamıştı. Düşük fiyatın yatırımcıların ilgisini çektiğini söylemek yanlış olmaz. Ayrıca Google Arama Trendleri bunun bir kanıtı olabilir.

Kripto para analisti @filbfilb, ‘Bitcoin Satın Al’ arama teriminin dünya çapındaki kullanıcılar için ‘Altın Satın Al’ teriminden Google arama motorunda daha popüler olduğunu fark etti.

Dahası, ülkemizde de gerçek istatistikler, 13 Mart’ta Google’da ‘Bitcoin’ ifadesinin son bir ayın en yüksek seviyesine ulaştığını gösteriyor.

Normalde, ‘Bitcoin Satın Al’ arama talebi ‘Altın Satın Al’ kadar popülerdir. En son amiral gemisi blockchain, Aralık 2017 Bitcoin (BTC) fiyat rallisi sırasında aramalar açısından altından daha iyi performans göstermişti.

Bunların yanında tecrübeli isim Peter Brandt, herhangi bir varlığın corona virüs salgını sırasında ‘güvenli bir sığınak’ olmasının mümkün olmadığına inanıyor. Fakat, şu anda satılan Bitcoin (BTC), çok düşük olan fiyatı nedeniyle şüpheci yatırımcıları çekebilir. Aramalardan da anlaşılacağı üzere kripto sektörüne yeni yatırımcıların dahil olma konusunda ilgili söyleyebiliriz.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.