Bitcoin, Piyasayla Uyumlu Hareket Ediyor

Bitcoin, geçtiğimiz hafta hisse senedi piyasasıyla birlikte ciddi bir çöküş yaşadı. Bu durum COVID-19 pandemisine yanıt veren hisse senedi fiyatlarında çökmelere yol açtı. BTC fiyatındaki çöküş, bazılarının durumun böyle olmadığını iddia etmesine rağmen, borsa ile korelasyonunu gösterdi. Bir numaralı kripto para birimi toparlandı ve 6.000 Dolar’ın üzerine çıktı, ancak iyileşme son zamanlarda durdu.

Bunun neden olduğunu merak ediyorsanız, bunun nedeni BTC’nin hala borsa ile ilişkili olması. Bu, kripto para analisti ve yatırımcısı Josh Rager’ın görüşüdür. Bir tweet’te gerçek bir ayrılma gerçekleşmediğini ve bu nedenle BTC’nin fiyat hareketlerinin yeni bir şey olana kadar borsaya uyumlu hareket etmesini beklendiğini söyledi.

Hisse senedi piyasası son iki haftadır çöküyor ve hisse senetlerinin çoğunun 30 yıl içinde en kötü performanslarını görmemize neden oldu. O zamandan beri, piyasa toparlanmadı. COVID-19 salgınının daha fazla ülkeye yayılması beklediği için toparlanmanın ne zaman olacağı belirsiz.

İkisi arasındaki korelasyon 12 Mart’taki piyasa çöküşünden bu yana 0,5 ile 0,6 arasındadır. Bu, BTC’nin çöküşten bu yana borsa ile önemli ölçüde güçlü bir korelasyona sahip olduğunu göstermektedir. BTC’nin fiyatının özellikle önümüzdeki günlerde artması için büyük bir beklenti olsa da, bunun olasılığı hakkında şüpheler var.

BTC’nin yarılanması Mayıs 2020’de gerçekleşecek ve olumlu bir fiyat hareketi bu olayın göstergelerinden biridir. Yarılanma, tarihsel olarak lider kripto para birimi için büyük bir fiyat itişi oldu ve 2020’nin farklı olması beklenmiyor.

Ancak, BTC’nin borsaya bağımlı olması durumunda bu böyle olacak mı? Eğer salgını devam eder ve borsa zamanında iyileşmezse, yarılanma beklenen etkiyi gösterebilecek mi? Tüm bu soruların cevabını hep birlikte gözlemleyeceğiz.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.