Bitcoin, Piyasayla Uyumlu Hareket Ediyor

0
394

Bitcoin, geçtiğimiz hafta hisse senedi piyasasıyla birlikte ciddi bir çöküş yaşadı. Bu durum COVID-19 pandemisine yanıt veren hisse senedi fiyatlarında çökmelere yol açtı. BTC fiyatındaki çöküş, bazılarının durumun böyle olmadığını iddia etmesine rağmen, borsa ile korelasyonunu gösterdi. Bir numaralı kripto para birimi toparlandı ve 6.000 Dolar’ın üzerine çıktı, ancak iyileşme son zamanlarda durdu.

Bunun neden olduğunu merak ediyorsanız, bunun nedeni BTC’nin hala borsa ile ilişkili olması. Bu, kripto para analisti ve yatırımcısı Josh Rager’ın görüşüdür. Bir tweet’te gerçek bir ayrılma gerçekleşmediğini ve bu nedenle BTC’nin fiyat hareketlerinin yeni bir şey olana kadar borsaya uyumlu hareket etmesini beklendiğini söyledi.

Hisse senedi piyasası son iki haftadır çöküyor ve hisse senetlerinin çoğunun 30 yıl içinde en kötü performanslarını görmemize neden oldu. O zamandan beri, piyasa toparlanmadı. COVID-19 salgınının daha fazla ülkeye yayılması beklediği için toparlanmanın ne zaman olacağı belirsiz.

İkisi arasındaki korelasyon 12 Mart’taki piyasa çöküşünden bu yana 0,5 ile 0,6 arasındadır. Bu, BTC’nin çöküşten bu yana borsa ile önemli ölçüde güçlü bir korelasyona sahip olduğunu göstermektedir. BTC’nin fiyatının özellikle önümüzdeki günlerde artması için büyük bir beklenti olsa da, bunun olasılığı hakkında şüpheler var.

BTC’nin yarılanması Mayıs 2020’de gerçekleşecek ve olumlu bir fiyat hareketi bu olayın göstergelerinden biridir. Yarılanma, tarihsel olarak lider kripto para birimi için büyük bir fiyat itişi oldu ve 2020’nin farklı olması beklenmiyor.

Ancak, BTC’nin borsaya bağımlı olması durumunda bu böyle olacak mı? Eğer salgını devam eder ve borsa zamanında iyileşmezse, yarılanma beklenen etkiyi gösterebilecek mi? Tüm bu soruların cevabını hep birlikte gözlemleyeceğiz.

Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın