Bitcoin Oyuna Geri Döndü!

0
178

Kripto para birimleri, yatırımcılar göreceli güvenli alanlara akın ederken, dikkate değer bir canlanma gördü. Avrupa Merkez Bankası, FED ve Bank of England dahil olmak üzere merkez bankaları son günlerde varlık alım planları açıkladı. Bunun yanında Bitcoin, günlük bazda %19’luk artış gösterdi.

19 Mart 2020 gününü 6.191 dolarlık bir fiyatla kapattık. Bu 24 saatte yüzde 18.03’lük bir artışı temsil ediyor. Bunun yanında yedi gün içindeki en yüksek kapanış fiyatıydı. AvaTrade’in baş analisti Naeem Aslam, fiyatla ilgili olarak şunları söyledi:

“Fiyatın 6.000 doları aştığı göz önüne alındığında – önemli bir direnç seviyesi – artış ivmesinin hızlanması muhtemeldir ve eğer fiyat günlük olarak 200 günlük hareketli ortalamayı geçerse, bu büyük bir satın alma sinyali olabilir.”

Satoshi Flipper isimli bir diğer analist ise direncin kırıldığını ve Bitcoin’in boğa piyasasına geri döndüğünü belirtti.

Küresel merkez bankaları tarafından başlatılan büyük mali teşvik programları ve finansal piyasalardaki genel toparlanma, dijital varlıkların yukarı yönlü düzeltilmesine de ilham vermiş olabilir. Son olarak Bitcoin yazının kaleme alındığı saat itibariyle 6.747 dolardan işlem görüyor. Önümüzdeki saatlerde fiyat nasıl şekillenecek hep birlikte göreceğiz.

Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın