Mart 20, 2020

Bitcoin Oyuna Geri Döndü!


Kripto para birimleri, yatırımcılar göreceli güvenli alanlara akın ederken, dikkate değer bir canlanma gördü. Avrupa Merkez Bankası, FED ve Bank of England dahil olmak üzere merkez bankaları son günlerde varlık alım planları açıkladı. Bunun yanında Bitcoin, günlük bazda %19’luk artış gösterdi.

19 Mart 2020 gününü 6.191 dolarlık bir fiyatla kapattık. Bu 24 saatte yüzde 18.03’lük bir artışı temsil ediyor. Bunun yanında yedi gün içindeki en yüksek kapanış fiyatıydı. AvaTrade’in baş analisti Naeem Aslam, fiyatla ilgili olarak şunları söyledi:

“Fiyatın 6.000 doları aştığı göz önüne alındığında – önemli bir direnç seviyesi – artış ivmesinin hızlanması muhtemeldir ve eğer fiyat günlük olarak 200 günlük hareketli ortalamayı geçerse, bu büyük bir satın alma sinyali olabilir.”

Satoshi Flipper isimli bir diğer analist ise direncin kırıldığını ve Bitcoin’in boğa piyasasına geri döndüğünü belirtti.

Küresel merkez bankaları tarafından başlatılan büyük mali teşvik programları ve finansal piyasalardaki genel toparlanma, dijital varlıkların yukarı yönlü düzeltilmesine de ilham vermiş olabilir. Son olarak Bitcoin yazının kaleme alındığı saat itibariyle 6.747 dolardan işlem görüyor. Önümüzdeki saatlerde fiyat nasıl şekillenecek hep birlikte göreceğiz.

Kaynak : Koinfinans.com

Yazar Ramazan BOZKURT hakkında :

Merhabalar Ben Ramazan Bozkurt. Uzun süredir Finans alanında çalışmalar yürütüyorum. Bu süreçte uzmanlık alanımı kripto paralar ve blockchain teknolojisine yönelttim. Öğrenmeyi ve öğrenirken paylaşmayı seviyorum.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?