Bitcoin Önbilicisi, 2021 Yılı İçin Epik BTC Tahminlerini Açıkladı!

  • Morgan Creek Digital’in yöneticilerinden biri olan Anthony Pompliano, 2021 Bitcoin fiyat tahminleri ile risk belirten ve yatırımcıların uykusunu kaçıran Bitcoin tehlikelerini açıkladı. Aynı zamanda Anthony Pompliano, Bitcoin’in 2021 yılında 100.000 dolardan fazla bir fiyata ulaşacağını dile getiriyor.

Anthony Pompliano, En Büyük İki Noktanın; Koddaki Hatalar ve Olası Bir Jeopolitik Saldırı Olduğunu Söyledi!

Geçtiğimiz günlerde yaptığı bir röportajda Anthony Pompliano, piyasa üzerinde büyük tehlikeleri analiz etti. Anthony Pompliano kaygılandığı en büyük iki noktadan birinin koddaki hatalar ve diğerinin olası bir jeopolitik saldırı olduğunu dile getirdi. Anthony Pompliano konu ile ilgili şu cümleleri kullandı:

“Kod üzerinde gördüğümüz bir hata ya da buna benzer bir sorun var ise her zaman ilk adım kendi başına oluşan bir yaradır. İkinci şey ise birden fazla ulus devletin gerçek anlamda agresif koordineli eylemine şahit olduğumuz bir tür jeopolitik tehlike olacaktır.”

Anthony Pompliano, Bitcoin Fiyatının Agresif Bir Şekilde Yükseleceğini Vurguladı!

Duyduğu kaygılara rağmen Bitcoin önbilicisi Anthony Pompliano, Bitcoin’de artışa geçtiğini net bir şekilde söylüyor. Popüler uzman, Bitcoin fiyatı için arz ve taleplere göre farklılık gösterdiğini dile getiriyor. Ardından Bitcoin’in piyasa üzerinde bulunma oranının azaldığını fakat onu almak isteyen kişilerin arttığını vurguluyor. Anthony Pompliano konu ile ilgili şu cümleleri kullanıyor:

“Tüm bunların gerçek olma ihtimalinin çok düşük olduğunu düşünüyorum. Bu sebeple kısa vade içerisinde oluşacak gibi gözükmüyor. Pantera Capital’den, Square’in günlük Bitcoin arzının neredeyse %40’ını satın aldığını söyleyen yeni bir proje geldi. Paypal, yeni piyasaya atılmasına rağmen bu arzın yaklaşık %70’ini satın alıyor. Bana göre Wall Street’ten gelen insanların asıl anlaması gereken kilit nokta, çoğu Bitcoin’cinin Bitcoin’lerini satışa sunmayacağıdır. Bitcoin’in %63’ü veya daha fazlası son bir sene içerisinde hareket etmedi. Yani ciddi bir şekilde gördüğünüz şey sadece ilgi ve talepte artış…Arz eksikliği ya da düşük arz ise fiyatı yükseltiyor… Bence bu 2021 yılına kadar devam edecek. Fiyat ise buradan sonra oldukça agresif bir biçimde artışa geçecek.”

Anthony Pompliano, Gelecek Yıl Bitcoin Talebinin Artacağını Düşünüyor!

Anthony Pompliano, gelecek yıl Bitcoin talebi için artışa geçeceğine inandığı birkaç mühim makro faktörü anlatmaya devam ediyor. Anthony Pompliano, düşük faiz seviyelerinin ve oluşan enflasyonun 2021 yılı süresince, bilhassa Bitcoin’in en büyük iş birlikçisi olacağını dile getirdiği ABD Hazine Bakanı Janet Yellen’in atanması ile ilerleyeceğini düşünüyor. Anthony Pompliano konuya dair şu cümleleri kullanıyor:

“Janet Yellen’in hazine bakanı olmasına dahi bakarsanız, daha fazla enflasyon oranlarına sahip olmak ile popüler hale gelmiş. Federal rezerv, uzun bir zaman için %2’nin üzerinde bir enflasyonu hedefliyor.”

Anthony Pompliano, Bitcoin’in 2021 Yılında 100.000 Doların Üzerinde Olacağını Tahmin Ediyor!

Anthony Pompliano’nun tahminlerine göre, bu artış içeren makro etkenler yerinde durursa ve kurumsal oyuncalar arzı gün geçtikçe yükselirse, Bitcoin 2021 yılında 100.000 doların üzerine çıkabilir. Anthony Pompliano konuya dair şu cümleleri kullanıyor:

“2021 yılının sonunda 100.000 dolarlık Bitcoin fiyatını görmenin o kadar delice olduğunu düşünmüyorum. Ve daha büyük alıcılar Bitcoin almaya devam ederse… Dünya üzerindeki en büyük hedge fonlarının çoğu şimdi Bitcoin’e yatırım yapma adımları atıyor. Piyasa Stanley Druckenmillers, Bill Millers, Paul Tudor Jones’lar gibi insanların geldiğine şahit oluyorsunuz. Eğer bu durum bu şekilde olmaya devam ederse ve bir anda bir konsens ticareti durumuna gelirse, 100.000 dolardan daha yüksek bir fiyat görmek beni şaşırtmaz.”

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.