Bitcoin On Yılın En İyi Yatırımı Mı? İşte Cevabı


2020 yılında, kripto para birimi her zamankinden daha fazla ilgi gördü. Büyük kurumsal yatırımcılar da dahil olmak üzere profesyonel yatırımcıların yoğun ilgisi sayesinde bu dijital varlıklar, bir yatırım aracı olarak statü kazandı.

Bitcoin’in Bu Kadar İlgi Görmesinin Arkasındaki Ana İtici Güç Nedir?

  1. Orta ve Uzun Vadede En İyi Tarihsel Getiriler

Kolayca şöyle düşünebilirsiniz: 2010’da Bitcoin’e 30 dolar kadar az bir yatırım yapmış olsaydınız ( o zaman bu miktara yaklaşık 10 bin Bitcoin alabiliyordunuz) şu anda 190 milyon dolardan fazla Bitcoin’de oturuyor olurdunuz. Bunun adil bir örnek olmadığını düşünebilirsiniz, sonuçta o zamanlar kripto para birimi çok az biliniyordu.

Ancak, baktığımız zaman büyük çapta yükselişler yaşandığı açıkca görünüyor. Bitcoin, orta ve uzun vadede harika sonuçlar üretme kabiliyetini şimdiden ortaya koydu. Bu büyük sonuçların gelecekte de yaşanması için bir engel gözükmüyor.

2. Diğer yerleşik pazarlarla Düşük Korelasyon

Kripto varlıkları, kurulu piyasalarla ilişkilerinin tarihsel olarak zayıf kalması anlamında önemli bir stratejik avantaj sağlıyor. Bu da, kripto piyasalarının borsada gelişen olumsuz trendden, hatta keskin bir düşüşten etkilenmeyebileceğini gösteriyor.

3. Arz Kıtlığı, Zor Değer ve Enflasyon Karşıtı: Bitcoin

Dolaşımdaki Bitcoin sayısının keyfi olarak artması mümkün değil. Daha ziyade, bu tür kararlar tüm katılımcı ağı tarafından toplu olarak alınır ve denetlenir. Bu, yeni Bitcoin’lerin dolaşıma girmesi nedeniyle Bitcoin’in değerini aniden kaybetmesini önler.

Ayrıca, geleneksel paradan farklı olarak, üretilebilecek toplam Bitcoin miktarı 21 milyon olarak belirlendi. Bitcoin’in bu özelliği, aynı zamanda sıklıkla “dijital altın” olarak anılmasının nedenlerinden biridir.

4. Bitcoin Önemli Bir Çıkış Potansiyeline Sahip

Daha profesyonel oyuncuların yanı sıra, bireysel yatırımcılar için de şimdi Bitcoin’e yatırım yapmanın tam zamanı olabilir. Bitcoin’in fiyatı önemli ölçüde yükselirken, hala çok daha keskin pozitif bir eğilim potansiyeli var. Bu da önemli bir kar fırsatı olduğunu ortaya koyuyor.

5. Kripto Varlıkların Para Olma Potansiyeli Var

Bireysel Bitcoin kullanıcılarının sayısı her yıl fazla artış gösteriyor. Böylesine yüksek bir benimseme oranı şaşırtıcıdır ve bu eğilimin devam edeceğini düşünürsek, Bitcoin’in nihayetinde “gerçek para” olma potansiyeline sahip olduğuna kesinlik verebiliriz. Aynı zamanda Bitcoin, daha geniş hizmet yelpazesiyle bağlantılı olarak kullanılmaya oldukça uygun bir dijital varlıktır.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : Koinfinans.com

Yazar Birkan BİÇİCİ hakkında :

Yaklaşık 3 yıldır Tv kanalı, haber sitesi gibi çeşitli mecralarda Editör olarak çalışıyorum. Bitcoin ve Blockchain'in gittikçe önemli hale gelmesiyle birlikte sektör hakkında yaptığım araştırmaları ve sektörle ilgili önemli bilgileri sizlere yardımcı olmak için Koinfinans bünyesinde paylaşıyorum.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?