Bitcoin Ocak 2021’den Bu Yana İlk Kez 30.000 Dolar’ın Altına Düştü! Sırada Ne Var?

0

En büyük kripto para birimi olan Bitcoin, 28 Ocak tarihinden bu yana ilk kez 30.000 dolar’ın altına düştü.

Önde gelen kripto para birimi 19 Mayıs çöküşü sırasında yukarıda belirtilen seviyeye ulaşmaktan çok uzaktı, alıcılar o dönem günü kurtarmayı başarmıştı. Kripto para birimi, 14 Nisan’da tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 64,895 dolar’a ulaştığından bu yana yüzde 53 gibi büyük bir düşüş yaşadı.

Bitcoin ayıları, Çin’in kripto para biriminin hash oranında muazzam bir düşüşe neden olan yerel madencilik endüstrisine darbe vurmasıyla cesaretlendi. Sonuç olarak BTC 30.000 dolar’ın altına düştü.

Analistler Ne Düşünüyor?

Piyasa uzmanları son düşüş hakkında değerlendirmede bulundu. Kripto para topluluğunun yakından takip ettiği analistlerden Crypto Kemal (@CryptoKemal) ihtimaller dahilinde alım yapacağı bölgeyi açıklayarak şunları söyledi:

“30.000-29.000 aralığı güçlü bir destek. Satış baskısı var düşen bıçağı tutmaya cesaretim yok açıkçası. 30k üzerinde tutunursa yakın stoplu bir deneme yapılabilir. 19:00 u bekleyeceğim. 26k kesin alım yapacağım ilk bölge.”

Vuca Borsa şirketinde analist olan Kamile Uray (@remdocan) ise yine Twitter üzerinden yaptığı değerlendirmede güncel destek seviyelerini paylaştı:

“BTC Ocak ayından beri günlükte altında mum kapatamadığı bir desteğin altında 27-19-16-12 seviyelerinde destekler bulunmakta. Buralarda dönüş teyidi gelirse yukarı tepkiler olabilir, düşüşler dümdüz olmaz ara yükselişlerle devam eder. Ne zaman ki yüksek tepeler gelir o zaman döner.” 

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kripto Para Borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın