Haziran 10, 2024

Bitcoin Neden Düşüyor? BTC’nin Düşüşüne Meydan Okuyan Base Ağında Yeni Trend Base Dawgz


Son güncellenme : 10.06.2024 - 12:57

Sorumluluk reddi beyanı: Bu, sponsorlu bir içerik ve basın bültenidir. KoinFinans.com, ilgili şirket tarafından sağlanan bu sayfadaki içeriğin doğruluğunu garanti edemez ve bu sayfada yer alan ürün ve hizmetlerle ilgili doğabilecek zararlardan sorumlu tutulamaz. Kripto para yatırımları yüksek riskli yatırımlardır, okuyucular herhangi bir işlem yapmadan önce kendi detaylı araştırmalarını yapmalıdırlar.

Kripto piyasasında son birkaç gün BTC fiyatı açısından inişli çıkışlı bir dönem yaşanıyor. Bu durum şimdiye kadar bildiğimiz en değişken varlıklardan biri olan Bitcoin için sıra dışı bir şey değil. Ancak zaman zaman fiyatlar birçok yeni başlayan yatırımcı için başa çıkılması zor olabilecek büyük bir istikrarsızlık gösterebiliyor.

Bitcoin fiyatı, ABD Merkez Bankasına (Fed) odaklanan ABD işgücü piyasası verilerinin ardından geriledi. ABD istihdam raporu, Cuma öğleden sonra kripto yatırımcılarını hazırlıksız yakaladı. ABD’de istihdam piyasasındaki canlılığın devam etmesi, faiz indirimi beklentilerini zayıflatıyor. Artık gözler önümüzdeki Çarşamba günü yapılacak Fed toplantısına çevrildi.

Kripto para piyasasındaki düşüşün nedenlerinden bir başkası ise, yaklaşık 9 milyar dolarlık BTC’nin Mt. Gox’un soğuk cüzdanından bilinmeyen bir adrese aktarılması olabilir. Muhtemelen toplamda on üç işlem gerçekleştirdi ve bu durum piyasada dump korkusunu artırdı. Mt Gox’un eski CEO’su Mark Karpeles, bu hareketlerin Ekim ayına kadar sonuçlanması beklenen 141 bin BTC’nin alacaklılara dağıtımı için hazırlık adımları olduğunu doğruladı.

Kripto piyasasınındaki bu düşüş, ABD merkezli spot Bitcoin borsa yatırım ürünlerine (ETF) girişlerin yavaşladığı bir dönemin ardından geldi. 28 Mayıs itibarıyla, bu fonların yönetiminde 13,68 milyar dolar değerinde varlık bulunuyordu ve bu rakamlar son günlerde de neredeyse aynı kaldı.

Öte yandan BTC’nin düşüşüne meydan okuyan coinler de bulunuyor. Base Ağı’nın yeni coini Base Dawgz (DAWGZ) bunlardan biri. Kripto yatırımcılarının araştırmalarını yapıp kendi iradeleriyle Base Dawgz token satın almak, yatırımcılar için ilginç bir fırsat sunuyor olabilir. Bu token, çok zincirli bir meme coin projesine katılmayı vadediyor. Sponsorlu yazıda, bu projeninn detayları yer alıyor.

Base Ağı’nın Tokeni Base Dawgz Ön Satışı Başladı

Yeni çok zincirli memecoin Base Dawgz (DAWGZ), yalnızca iki günlük ön satışta 400 bin dolar toplayarak rekor kırdı. Başlangıçtaki ivme bu kadar yüksekse, DAWGZ’nin gelecekte piyasada nasıl bir sansasyon yaratacağını sabırsızlıkla bekleniyor.

Base Dawgz projesi, meme coin temelleri üzerine inşa edildi. Ancak çok zincirli altyapısı, meme projelerine fayda ekleme konusunda kararlı olduğunu gösteriyor. Base Dawgz ön satışı, kendine özgü paylaşımlı modeliyle de dikkat çekiyor. Paylaş-kazan (share-to-earn) sistemi sayesinde Base Dawgz, basit bir yatırım olmaktan ziyade bir topluluk katılımı etkinliği haline geliyor.

Tokenin geliştirme ekibi, benzersiz bir kazan-paylaş aracını tanıttı. Bu, yatırımcıların DAWGZ projesiyle yakından ilgili içerikleri sosyal medyada paylaşımları durumunda ücretsiz yerli para kazanabilecekleri anlamına geliyor. İçerikler arasında, meme’ler ve önemli güncellemeler gibi şeyler olabilir. Tüm süreç, Base Dawgz token satın almak isteyen yatırımcıların Base Dawgz web sitesini ziyaretleriyle başlıyor.

Macera Ve Yenilik Arayanlar için Yeni Base Dawgz Çoklu Zincir Deneyimi

Base Dawgz’ın ekibi tokenin, uzun vadeli başarı göz önünde bulundurularak geliştirilen çok zincirli bir meme coin olduğunu belirtiyor. Base Dawgz, meme coin endüstrisindeki varlığını şimdiden duyurmuş durumda ve popülerlik kazandıktan sonra geri çekilmeye niyeti yok.

Eğlence için geliştirilen çoğu meme coinin aksine Base Dawgz, Base blok zincirini temel alıyor. Base Ağı, küresel bir kripto para borsası olan Coinbase tarafından geliştirilen bir Ethereum katman 2 ölçeklenebilirlik çözümü. DAWGZ, çoklu zincir yetenekleriyle kendisini diğer temel meme coinlerden farklılaştırıyor.

Proje, “Doji” meme karakterini benimserken Ethereum, Solana, BNB zinciri ve Avalanche gibi çeşitli katman 1 zincirleriyle birlikte çalışabilirliği güvence altına aldı ve Wormhole ve portal köprüleri gibi teknolojiler kullanılarak uygulandı.

Bu uygulamalar, Wormhole ve Portal Bridge teknolojisi aracılığıyla DAWGZ’nin birden fazla ağda çalışacağı anlamına geliyor. Base’nin yanı sıra Polygon, Avalanche, BNB Chain, Ethereum ve Solana da buna dahil. Böylece, farklı ilgi alanları olan yatırımcılar bir platformda buluşmuş olacak. Ayrıca Base Dawgz token satın almak isteyenler,  tek bir platformdan farklı platformlara erişme imkanına olacak.

Base Dawgz Tokenomiği

DAWGZ’nin topluluk odaklı tokenomikleri de temelleri güçlendiriyor. Geliştirme ekibinin coin havuzundan faydalanmadığını ve özel satışının da olmadığını bilmek güzel.

DAWGZ token tahsisi; ön satış için yüzde 20, staking için yüzde 20 , likidite için yüzde 20, listelemeler için yüzde 10, $DAWGZ ödülleri için yüzde 15 ve pazarlama için yüzde 15’i içeriyor. Ekip, yaratıcı topluluk üyelerini meme’leri ve diğer içerikleri paylaşmaları için ek tokenlerle ödüllendirmek amacıyla bir sosyal medya airdrop’u da planlıyor.

Sonuç

Sonuç olarak DAWGZ , birden fazla blok zinciri ekosisteminde var olma özgürlüğünü güvence altına aldı. DAWGZ şu anda ön satışının ilk aşamasında 0,00479 dolar seviyesinde fiyatlandırılıyor ancak birkaç gün içinde yüzde 5 oranında artacağı söyleniyor.

130 bin aboneye sahip bir YouTuber olan ClayBro, proje hakkında olumlu yorumlar yaptı. Ona göre Base Dawgz potansiyeli yüksek bir coin olabilir.

Base Dawgz token resmi sitesinden incelemek için tıklayın.

Sorumluluk reddi beyanı: Bu, sponsorlu bir içerik ve basın bültenidir. KoinFinans.com, ilgili şirket tarafından sağlanan bu sayfadaki içeriğin doğruluğunu garanti edemez ve bu sayfada yer alan ürün ve hizmetlerle ilgili doğabilecek zararlardan sorumlu tutulamaz. Kripto para yatırımları yüksek risk içermektedir, okuyucular, herhangi bir işlem yapmadan önce kendi detaylı araştırmalarını yapmalıdırlar.
Kaynak : Base Dawgz
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?