Bitcoin Neden Borsadan Daha Güvenli? Mike Novogratz Açıkladı

Galaxy Digital CEO’su Michael Novogratz, ABD seçimlerine az bir zaman kalmışken borsada işlem yapmanın tehlikeli olduğunu söyledi. Doların yakın zamandaki yükselişine rağmen Novogratz, Bitcoin ile altın konusunda daha iyimser, ayrıca seçimlerden önce ABD dolarına şüpheyle yaklaştığını söyledi.

CNN’e verdiği röportajda Novogratz, piyasanın son birkaç ayda tanık olduğu hisse senedi yükselişinin yakında ivme kaybedeceğini açıkladı. Tesla ve Apple hisselerindeki yüksek seviyelere kısa sürede ulaşıldığına işaret eden Novogratz Nasdaq’ın şu anki seviyelerden 10.000 civarında veya %11 oranında, daha düşük işlem yapmasının mümkün olduğunu da sözlerine ekledi.

Novogratz, yüksek hisse volatilitesi için birincil dış faktörün yaklaşan seçimler olduğunu belirtti. Milyarder, bir noktada hisse senedi almanın uygun olacağını söyledi. Ancak şu anda ona göre uygun bir zaman değil ve bu durum seçimleri kimin kazanacağına bağlı. Ayrıca, Demokrat aday Joe Biden’in kazanacağını düşündüğünü ancak pazarın bundan hoşlanmayabileceğini de sözlerine ekledi.

Bitcoin’in borsa ile ilişkili olduğu söylense de, Novogratz korelasyonun sonsuza kadar sürmeyeceğini düşünüyor. CNBC’ye “Örnek olarak, Nasdaq bugün %5 düşerse, Bitcoin muhtemelen daha da düşecek, daha yüksek olmayacak.” ifadelerini kullandı. Ortalama bir yatırımcının bitcoin sahibi olması gerekip gerekmediği sorulduğunda şunları söyledi:

“Evet evet. Ortalama bir yatırımcı portföyünün %1 ila %3’ünü bitcoin olarak bulundurmalıdır. İnanılmaz bir önlem (korunma amaçlı işlem).”

Altın ve Bitcoin hakkında konuşan ünlü isim, altının fiyatının yükseleceğine inanırken, Bitcoin fiyatının iki yıl içinde “50.000 dolara” çıkmasını bekliyor.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.