Bitcoin Ne Zaman Dibe Ulaşacak: Trader Fiyat Verdi!


Son güncellenme : 16.11.2022 - 00:08

2018’de yaşanan Bitcoin çöküşünü tahmin etmesiyle ün kazanan trader, yeni tahminini paylaştı. Trader, BTC’nin dip fiyata ulaşacağını gösterecek detayı açıkladı. İşte tahmini.

YouTube kanalında yayınladığı yeni video’da tahminlerini değerlendiren Tone Vays, 2022’nin düşük seviyesini baz aldı. Trader’a göre 15.546 dolarlık Bitcoin fiyatı muhtemelen ayı piyasasında ‘dip fiyatı’ oluşturan seviye olabilir.

“Dip seviyenin oluşma sürecinin devam ettiğini düşünüyorum. Muhtemelen en düşük seviye 15.546 dolar civarında olacaktır. Bunun nedeni ise Bitcoin için kimse bu seviyeyi düşünmüyor. İnsanların büyük kısmı düşüşün devam edeceğini düşünüyor. Ancak ben tam tersini, daha fazla düşmeyeceğine inananlardanım. Herkes 11.000 dolar konusunda emin ancak ben öyle değilim.”

Tone Vays, genel piyasa duyarlılığını ölçmenin yanı sıra en sevdiği göstergelerden birinin Bitcoin için potansiyel bir tersine dönüş sinyali verdiğini de belirtti.

Trader, piyasa katılımcılarının bir varlık biriktirip biriktirmediğini takip eden bir gösterge olan Chaikin Money Flow’un (CMF) yükseliş eğilimi gösterdiğini söyledi.

“İşte bir süredir takip ettiğim en iyi göstergelerden birisi. Haftalık grafikte bir çöküş olsa da CMF ayrışmasındaki detaylar oldukça iyi. Bana göre arka planda işler yükselişe geçiyor. CMF ayrışmasını görmeyi gerçekten çok seviyorum. Potansiyel geri dönüşleri belirlemek için en iyi göstergelerden biri…

Fiyat hala tam ve mutlak bir felaket olmasına rağmen CMF’nin neredeyse yeşil olması gerçeğini seviyorum.”

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere Bitcoin gün içerisinde biraz sakin kalmaya devam ediyor. Nitekim fiyat bir hafta öncesine kıyasla düşük olsa da kısa vadede görünümünü korumayı başardı.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : The Daily Hodl

Yazar Hasan Hüseyin Lif hakkında :

Siyaset, ekonomi, göç konularıyla ilgilenen bir 'sosyolog'. Blockchain teknolojisine olan ilgim beni önce KoinFinans'a yönlendirdi. Yaklaşık üç yıldır kripto para haberleri başta olmak üzere sektöre ilişkin yazılar hazırlıyorum.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?