Şubat 18, 2023

Bitcoin Milyarderlerinin Desteklediği Altcoin %38 Fırladı!

Ünlü Bitcoin milyarderleri tarafından desteklenen Filecoin (FIL), önemli bir güncelleme öncesi güçlü bir artış kaydetti. İşte altcoin’de yaşanan tüm gelişmeler.

Winkevoss ikizler tarafından desteklenen Filecoin, depolama odaklı bir blok zinciri protokolü olarak ön plana çıkıyor. FIL, yeni güncellemeye hazırlanırken 5,4 dolarlık seviyede 7,77 dolara kadar fırladı. Bu da ortalama %38’lik artış anlamına geliyor. Yaşanan son fiyat artışı dikkat çekse de zirve fiyat olan 25,98 doların hala çok altında.

Projenin resmi web sitesine göre, blok zincirin “Filecoin Sanal Makinesi” olarak bilinen güncellemesi, Ethereum Sanal Makinesi (EVM) üzerine inşa edilmiş akıllı sözleşmeler için bir çalışma zamanı ortamıdır.

Güncelleme, kullanıcı programlanabilirliği ve akıllı sözleşme kabiliyeti gibi özelliklere odaklanmış durumda. Bu da blok zincirin faydasını büyük ölçüde genişletecektir. Güncellemelerin ana ağa gelmesi için ortalama iki haftalık bir süreye ihtiyaç var.

Filecoin Sanal Makinesi’nin EVM çalışma zamanı (FEVM) Şubat 2023’te geliyor ve Filecoin ağında şimdiye kadarki en çığır açan güncellemelerden biri olacak.

Geliştiriciler ilk kez, kullanıcı tanımlı akıllı sözleşmeleri Filecoin’in blok zinciri ve depolama ağının üzerine yerleştirebilecek, bunları Solidity’de yazabilecek ve Web3 kurucularının bildiği ve sevdiği birçok EVM uyumlu geliştirici aracını kullanarak dağıtabilecekler.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere Winklevoss ikizleri Filecoin’e ilk olarak 2017 yılında girişim sermayesi şirketleri aracılığıyla yatırım yaptı. Daha sonra kripto değişim platformu Gemini’nin kurucu ortakları oldular.

Kaynak : The Daily Hodl
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?