Eylül 23, 2023

Bitcoin Madencilik Şirketinin CEO’su Halving için Konuştu: “Kaos Olabilir!”


Bitcoin madencilik şirketi Marathon Digital Holdings’in CEO’su Fred Thiel, 2024’ün en çok beklenen olayı olan “halving” hakkında konuştu.

Thinking Crypto ile yaptığı bir röportajda konulan Thiel, yeni Bitcoin bloklarının madenciliği için ödüllerin yarı yarıya azaltılmasıyla ortaya çıkan yaklaşan “yarılanma” hakkındaki endişelerini dile getirdi. BTC’nin fiyatı yarılanmadan sonra madenciliği karlı hale getirecek kadar artmazsa, birçok madencinin, özellikle de yüksek enerji tüketimli makinelere sahip olanların zorluklarla karşılaşabileceğini belirtti.

“Eğer Bitcoin’in fiyatı, madencilik yapmanın onlar için karlı olduğu yerde değilse, bence başları büyük belaya girecek” yorumu ise en dikkat çeken detay oldu.

İleriye dönük olarak Thiel, kripto alanındaki yenilikler ve gerçek dünyadaki kullanım durumlarının benimsenmesini sağlama potansiyeli konusunda heyecanını sürdürmeye devam ediyor. Blockchain teknolojisinin geliştikçe çeşitli sektörlerde uygulamalar bulacağına ve kripto pazarında daha geniş bir benimseme ve büyümeye yol açacağına inanıyor.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere Bitcoin yarılanması, 210.000 blok madenciliği yapıldıktan sonra yaklaşık her dört yılda bir gerçekleşir. Madencilerin işlemleri doğrulamak için aldıkları bitcoin sayısını yarıya indirir. Blockware Solutions’ın yeni raporuna göre, yaklaşan yarılanmanın ardından Bitcoin fiyatı fırlayabilir ve potansiyel olarak mevcut değerinden %1,250 oranında artabilir.

Bitcoin spot ETF’lerinin potansiyel onayı ve artan taleple ilgili olarak Thiel şunları söyledi: “Çağrı alıp almadığımız konusunda yorum yapmayacağım çünkü biliyorsunuz, her zaman çağrı alıyoruz. Ancak Bitcoin sattığımızda karşı taraflarımızın kim olduğunu bilmemiz gerekmiyor.” Ayrıca ETF onaylarıyla ilgili belirsizliğe dikkat çekti ve SEC’in aynı anda birkaç ETF’yi onaylayabileceğini öne sürdü.

Kaynak : Koinfinans.com

Yazar Hasan Hüseyin Lif hakkında :

Siyaset, ekonomi, göç konularıyla ilgilenen bir 'sosyolog'. Blockchain teknolojisine olan ilgim beni önce KoinFinans'a yönlendirdi. Yaklaşık üç yıldır kripto para haberleri başta olmak üzere sektöre ilişkin yazılar hazırlıyorum.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?