Şubat 3, 2023

Dev Bitcoin Madencilik Şirketi Varlıklarını Satıyor: İşte Nedeni!

Halka açık işlem gören en büyük ikinci Bitcoin sahibi olan kripto madencilik firması Marathon Digital Holdings, iki yıl sonra ilk kez BTC’lerinin bir kısmını elden çıkardı.

Cointelegraph’a açıklama yapan şirket sözcüsü, elden çıkarmanın mali sıkıntıyla alakası olmadığını belirtti.

Şirket, 2 Şubat’ta yayınlanan Ocak ayı güncellemesine göre, ay boyunca cari fiyatlarla 35,3 milyon dolar değerinde 1.500 BTC sattığını açıkladı.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere yakın zaman birçok madencilik firması maddi sıkıntılarla mücadele ediyordu. Bu sorunları aşmak isteyen firmalar ise ellerinde tuttukları Bitcoin token’larını satmayı tercih ettiler.

Başkan Yardımcısı Charlie Schumacher, Marathon için böyle bir durumun söz konusu olmadığını açıkladı.

Schumacher, Marathon’un şimdiye kadar Bitcoin‘ini elmas olarak elinde tuttuğunu, çünkü firmanın üretim düşerken satmak istemediğini ve önde gelen kripto para biriminin uzun vadeli beklentileri konusunda yükselişte olduğunu söyledi.

Ancak şirket elinde tuttuğu varlıkları daha çok “nakit odaklı” yapmaya çalışıyor. Bu kapsamda öncelikli olarak borçları kapatmaya odaklandıklarının altını çizdi.

Schumacher ayrıca Bitcoin’in fiyatındaki son yükselişin bazı varlıklarını satma kararına katkıda bulunduğunu belirtti. Nitekim bu satışa sağmen şirketin elinde tutulan varlık 8090 civarına yükseldi bu da ortalama 190 milyon dolarlık karşılığa sahip.

Bitcoin

Ocak ayında 687 BTC üretilerek bir önceki aya kıyasla %45’lik bir artış sağlandı. Güncellemede CEO Fred Thiel şunları kaydetti.

“Bitcoin üretimimizdeki iyileşme, öncelikle ekibimizin 2022’nin dördüncü çeyreğinde bitcoin üretimimizi baskılayan King Mountain veri merkezindeki bakım ve teknik sorunları ele almak için McCamey, Teksas’taki yeni barındırma sağlayıcısıyla birlikte çalışma becerisinin bir sonucuydu.”

Kaynak : CoinTelegraph
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?