Mart 5, 2019

Bitcoin Madencilik Geliri 18 Aylık Düşüşlerden Sonra Toparlamaya Başladı


Son güncellenme : 05.03.2019 - 10:59

Bitcoin madencilik gelirleri, 18 ay içinde en düşük seviyelerine düştükten hemen sonra yeniden tırmanışa geçti. Kripto para endüstrisi bültenindeki istatistikler Diar olayı doğruladı.

Bitcoin en son boğa zamanından beri, madenciler için rahatsız edici bir ayı Şubat’ı kapattı, 2017 Ağustos ayından bu zamana kadar görülmeyen miktarlarda gelir düşüşü gördü.

Madencilik gelirleri Şubat 2019’da 195 milyon dolar, Ocak ayında 210 milyon dolardan ve Aralık 2017’de boğa zamanın yüksekliğinde görülen 951 milyon dolarlık tüm zamanların en yüksek gelirinden düşüş sağlamıştı.

Diar, “Madenciler, en uygun ekipmanları çalıştıran ve toptan elektrik fiyatlarını kontrol altına almak için büyük bir karma güç dağıtım merkezi aralarında kurmayı uygun gördüler.” dedi.

Cointelegraph’ın bildirdiği eski bir haberde, 2018’in son iki ayı madenciler için güzel geçmedi. Kasım ayı ortasında kripto pazarlarında yaklaşık yüzde 50’lik ani bir fiyat düşüşü piyasada kaosa yol açtı ve özellikle Çin’in maden topluluğunun özellikle ağ performansının yakında zarar göreceği yönünde uyarılarla geçici bir kaos yarattı.

Diar şu an madecilikte ilerlemeyi doğruladı, ayrıca madecilik makinası Bitmain’in Antminer S9’u çalıştıran kişiler için brüt kar artışların başladığını belirtti.

Kaynak: Cointelegraph

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : Koinfinans.com

Yazar İsmet KAÇMAZ hakkında :

27 yaşındayım ve İstanbul Ticaret Üniversitesi mezunuyum. Bitcoin'e 2017 yılında küçük bir yatırım ile başladım. Kripto paralar ve blockchain teknolojileri üzerine araştırma yapmaktayım.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?