Ocak 18, 2024

Bitcoin Madenciliğinde Heyecanlandıran Gelişme: Dev Firma Fırsat Arıyor!

Deneyimli yatırım şirketlerinden biri olan Deus X, Bitcoin (BTC) madenciliği sektöründeki yatırım ve stratejik fırsatları araştırmak üzere Fabiano Consulting ile bir görüşme gerçekleştirdi.

Yapılan açıklamaya göre şirketler, genişleme ve kurumsal yapılanma da dahil olmak üzere finansman ve stratejik danışmanlık arayan madencilik şirketleri için yatırımcı ve hazine yönetimi sağlayıcısı olmayı hedefliyor.

Deus X, Tim Grant’in CEO’su olduğu ve 1 milyar dolarlık varlığa sahip aile ofisi destekli bir yatırım şirketi olarak da tanınıyor. Grant daha önce Mike Novogratz’ın Galaxy Digital (GLXY) şirketinde EMEA Başkanı, SIX Digital Exchange CEO’su gibi pek çok üst düzey görevde bulunmuş ve TradFi devi UBS’de de çalışmış deneyimli bir isim.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere Grant açıklamasında şunları kaydetti: “Bitcoin madenciliği, silolardan arınmış ve herkesin yararına giriş için düşük engelleri memnuniyetle karşılayan bir finansal sisteme katkıda bulunabilecek ve destekleyebilecek yenilikçi işletmeler bulmaya çalışırken tamamlayıcı şirket portföyümüzün kritik bir parçasını oluşturacak.”

Ortaklık, Bitcoin madencilik şirketlerinin, madencilik için BTC ödüllerinin yarıya indirileceği bu yılki yarılanma etkinliği öncesinde zorlu bir rekabetle karşı karşıya olduğu bir zamanda gerçekleşiyor. Yarılanma sonrasında kârlı kalabilmek için madencilik firmaları sağlam bir strateji ve finansmanla konumlarını güçlendirmeye çalışacak gibi görünüyor.

Fabiano Consulting, daha önce Fidelity Investments’ta Bitcoin madenciliği direktörü olan eski kripto para finansal hizmetler firması Galaxy Digital’in (GLXY) madencilik başkanı Amanda Fabiano tarafından geçtiğimiz yıl kurulmuştu.

Açıklamaya göre, “Fabiano Consulting, Deus X’in Alpha Lab 40 gibi mevcut portföy işletmelerinde ticaret, hazine ve finansman çözümleri geliştirme fırsatlarını araştırırken, hızla genişleyen bitcoin madenciliği endüstrisindeki yeni potansiyel yatırımların değerlendirilmesinde değerli uzmanlık sağlayacaktır.”

Kaynak : Coindesk
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?