Bitcoin Madencileri Zorluk Yaşıyor: Büyük Satış Baskısı Gelebilir!

0
Bitcoin Madencileri Zorluk Yaşıyor: Büyük Satış Baskısı Gelebilir!

Kripto analitik firması Messari, Bitcoin madencilik şirketlerinin iflas başvurusunda bulunma ihtimalini tartıştı. Messari’ye göre firmaların iflas başvurusu yapma yapması ek bir satış baskısı yaratabilecek kadar önemli bir detay.

Koinfinans.com olarak daha önce bildirdiğimiz üzere bazı Bitcoin madencileri operasyonlarını finanse edebilmek için BTC satmak zorunda kalmıştı.

Madencilik şirketleri, artan Bitcoin madencilik zorluğuyla karşı karşıya kalıyor. Buna ek olarak düşen fiyatlar nedeniyle ayakta kalmakta zorlanıyorlar. Ayrıca madenciler yüksek maliyetler nedeniyle elektrik faturaları konusunda da sıkıntı yaşamaya başladı.

Bitcoin Madencisi Core Scientific İflas Edebilir!

Dünyanın en büyük Bitcoin madencilik şirketi Core Scientific, bu haftanın başında ‘iflas ihtimalini’ araştırdığını açıklamıştı. Sonuç olarak halka açık şirketin hisseleri %77 gibi büyük bir düşüş yaşadı. Şirketin hissesi şimdi yıllık bazda %98 oranında korkutucu bir düşüş kaydetti.

Net gelirdeki sert düşüş nedeniyle nakit kaynakları tükeneceğinden, kripto para madencisinin yıl sonuna kadar iflas etmesi şaşırtıcı olmayacaktır.

Şirket yeni sermaye arayışına devam ediyor olsa da bu konuda sorunda yaşama ihtimali var. Nitekim finansman bulunamaması halinde iflas olasılığı çok güçlü.

Starkiller Capital’in CIO’su Leigh Drogen, her Bitcoin madencisinin aynı dertte olduğunu iddia etti. Bu, madencilik endüstrisinin büyük bir krizle karşı karşıya kalabileceği anlamına geliyor. Geçtiğimiz ay Compute North isimli şirket iflas başvurusunu resmen yapmıştı.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Lider kripto para borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın! Android Uygulamamızı indirerek en güncel haber ve analizleri takip edebilirsiniz.

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın