Ekim 28, 2022

Bitcoin Madencileri Zorluk Yaşıyor: Büyük Satış Baskısı Gelebilir!


Son güncellenme : 29.10.2022 - 00:18

Kripto analitik firması Messari, Bitcoin madencilik şirketlerinin iflas başvurusunda bulunma ihtimalini tartıştı. Messari’ye göre firmaların iflas başvurusu yapma yapması ek bir satış baskısı yaratabilecek kadar önemli bir detay.

Koinfinans.com olarak daha önce bildirdiğimiz üzere bazı Bitcoin madencileri operasyonlarını finanse edebilmek için BTC satmak zorunda kalmıştı.

Madencilik şirketleri, artan Bitcoin madencilik zorluğuyla karşı karşıya kalıyor. Buna ek olarak düşen fiyatlar nedeniyle ayakta kalmakta zorlanıyorlar. Ayrıca madenciler yüksek maliyetler nedeniyle elektrik faturaları konusunda da sıkıntı yaşamaya başladı.

Bitcoin Madencisi Core Scientific İflas Edebilir!

Dünyanın en büyük Bitcoin madencilik şirketi Core Scientific, bu haftanın başında ‘iflas ihtimalini’ araştırdığını açıklamıştı. Sonuç olarak halka açık şirketin hisseleri %77 gibi büyük bir düşüş yaşadı. Şirketin hissesi şimdi yıllık bazda %98 oranında korkutucu bir düşüş kaydetti.

Net gelirdeki sert düşüş nedeniyle nakit kaynakları tükeneceğinden, kripto para madencisinin yıl sonuna kadar iflas etmesi şaşırtıcı olmayacaktır.

Şirket yeni sermaye arayışına devam ediyor olsa da bu konuda sorunda yaşama ihtimali var. Nitekim finansman bulunamaması halinde iflas olasılığı çok güçlü.

Starkiller Capital’in CIO’su Leigh Drogen, her Bitcoin madencisinin aynı dertte olduğunu iddia etti. Bu, madencilik endüstrisinin büyük bir krizle karşı karşıya kalabileceği anlamına geliyor. Geçtiğimiz ay Compute North isimli şirket iflas başvurusunu resmen yapmıştı.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : U.Today

Yazar Hasan Hüseyin Lif hakkında :

Siyaset, ekonomi, göç konularıyla ilgilenen bir 'sosyolog'. Blockchain teknolojisine olan ilgim beni önce KoinFinans'a yönlendirdi. Yaklaşık üç yıldır kripto para haberleri başta olmak üzere sektöre ilişkin yazılar hazırlıyorum.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?