Kasım 24, 2019

Bitcoin Madencileri Fiyat Düşüşünü Önemsemiyor!


Yeni alınan verilere göre, geçtiğimiz haftadır yüzde 16’nın üzerinde düşüş gösteren lider kripto para birimi Bitcoin, bu düşüşe karşın madencilerin durumdan pek etkilenmediği gözüküyor.

Blockchain.info’dan alınan verilere göre, Bitcoin ağına madenci katılımını gösteren hash rate, 22 Kasım’da 85 kentilyondan yüzde 30.5’in üzerinde artış göstererek dün 111 kentilyona kadar yükseldi.

Bir haftadır Bitcoin’in bu kadar düşmesine rağmen hash rate’in tüm zamanların en yüksek seviyesinin sadece bir adım gerisinde yer alması dikkatlerden kaçmadı. Hash rate, tarihi zirve noktası 23 Ekim 2019’da saniyede 114 kentilyon ile görülmüştü.

İngiliz Bitcoin girişimcisi Alistair Milne, şu anda yaşanan mevcut verilerin madencilerin yaklaşan blok ödülü yarılanmasının son derece farkında olduklarını ve şu anki fiyat hareketleriyle pek ilgilenmediklerini dile getirdi.

Bitcoin hash rate grafiği, kaynak: Blockchain.info

Kaynak : Koinfinans.com

Yazar İsmet KAÇMAZ hakkında :

27 yaşındayım ve İstanbul Ticaret Üniversitesi mezunuyum. Bitcoin'e 2017 yılında küçük bir yatırım ile başladım. Kripto paralar ve blockchain teknolojileri üzerine araştırma yapmaktayım.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?