Bitcoin, LINK, ADA: Kripto Para Piyasasında Son Durum!

Bitcoin, son 7 günün en yüksek seviyesi olan 10.950 doların üzerinde bir grafik çizdi. Kripto para piyasası değeri de dünden bu yana yaklaşık 10 milyar dolar arttı.

Bitcoin, kademeli olarak değer kazanmaya devam etti ve hatta bugün erken saatlerde 11.000 dolara meydan okumaya yaklaştı. Altcoin’lerde bazı etkileyici kazançlar elde etti.

Bitcoin 11.000 Dolar Seviyesini Aşacak Mı?

Dün, önde gelen kripto para birimi çoğunlukla 10.650 ila 10.750 dolar arasında işlem görüyordu. Bununla birlikte, kısa bir süre sonra, BTC düştü ve 10.600 doların altına geriledi. Fiyat düşüşü kısa sürdü ve BTC artmaya başladı.

İlk olarak varlık, günlük en yüksek seviyesi olan 10.950 dolara ulaşmadan önce yaklaşık 10.750 dolarlık tanıdık zemine geri döndü. O zamandan beri Bitcoin, bu yazı yazılırken hafifçe 10.850 dolar seviyesine geri çekildi.

Bunun yanından yükseliş durumunda 11.000 dolar, BTC için en kritik direnç olmaya devam ediyor. Başarılı bir şekilde bu seviye aşılırsa, kripto para biriminin, bir sonraki direnç seviyeleri olan 11.200 dolar 11.360 dolar ve 11.530 dolarla mücadele etmesi gerekebilir.

Bitcoin’in artışı bir kez daha ABD hisse senedi piyasasıyla ilişkilendirilebilir. S&P 500, Nasdaq Composite ve Dow Jones Industrial Average, gecelik vadeli işlemlerde yaklaşık %0.3 artış gösterdi.

Chainlink ve Cardano Hareket Halinde

Ethereum ve Ripple, her ikisi de biraz kırmızı renkte olduğu için 24 saatlik bir ölçekte nispeten durgun kaldı. ETH yaklaşık 357 dolardan işlem görürken, XRP 0.243 dolardan işlem görüyor.

Bitcoin Cash, değerini %3.3 artırarak, 5. sıraya yerleşti ve Binance Coin (- %0.3) ile farkı genişletti. İlk 10’daki en etkileyici kazançlar Chainlink ve Cardano’dan geldi. LINK %4.5 artarak yaklaşık 11 dolara yükseldi. ADA %7 artışla 0,10 doların üzerine çıktı. Sonuç olarak Cardano, 9. sıra için Crypto.com Coin’i (%0.7) geride bıraktı.

Çift haneli fiyat artışları, birkaç düşük hacimli altcoin’de açıkça görülmektedir. %33 artış gösteren Arweave’i; Swipe SXP (%27), CyberVein (%15) ve OMG Network (%10) takip ediyor.

Buna karşılık, ABBC Coin en fazla değer (- %18) kaybeden oldu. Sonrasında Midas Touch Gold (- %10), Yearn.Finance (- %9) ve DFI.Money (- %9) yer alıyor. Bununla birlikte, kripto para birimi piyasa değeri, dün 340 milyar dolara düştükten sonra yaklaşık 350 milyar dolara çıktı.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.