Aralık 20, 2020

Bitcoin Kullanıcısı 1 Dolarlık Bitcoin İçin Yanlışlıkla 82 Bin Dolar Ödedi!

Son derece şanssız bir Bitcoin kullanıcısı, 1.18 dolar’lık BTC işleminde yanlışlıkla 3.49 BTC attı ve bu da yaklaşık 82 bin 82 dolar’a denk geliyor.

Dünyanın en büyük madencilik havuzlarından biri olan BTC.com devasa büyüklükteki ücreti resmen cebe indirdi.

ABD’nin bildirdiğine göre geçen ay da benzer bir kaza yaşandı ve 47 bin dolar değerinde Bitcoin, sadece 194 dolar göndermek için harcandı.

Doğal olarak, bu 82 bin dolarlık tuhaf transfer birisinin bu şekilde para akladığına dair bir şüphe uyandırdı.

Bir Reddit kullanıcısı olayın normal bir şey olduğunu belirtti:

“Ücreti kabul ederseniz, ne için ödeme yaptığınız açıktır. ücretlerin fazla ödenmesi “kazası” bundan sorumlu tutulabilir. Birisinin bir işlem için hata yapması ve 83 bin dolar makul. eğer ne için ödeme yaptıklarına dair bir açıklama yapmadan 82 bin dolar ödeseydi o zaman makul olmazdı.”

Madencilerin de benzer sıkıntılar yaşayan kullanıcılara kripto paraları iade edeceği durumlar olmuştur. Örneğin Mart 2017’de bir kişi bir transfer için 2.5 BTC’den fazla ödeme yaptı. Daha sonra Bitmain Antpool’u bu transfer için tazminat vermeye başladı.

Bu tarz “şişko parmak” hataları ara ara meydana geliyor ve bu kripto alım satım işlemleri yaparken daha dikkatli olmamız hakkında bize bir uyarı olabilir.

Kaynak: u.today

Kaynak : Koinfinans.com
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?