Mayıs 28, 2020

Bitcoin Kritik Seviyeyi Test Etti! Boğa Koşusu Başlıyor Mu?


Bitcoin, 9.500 dolarlık seviyeyi test ederek yatırımcılarını şaşırttı. Önde gelen kripto para şu anda 9.460 dolardan işlem görüyor ve CME Bitcoin vadeli işlemleri yarın sona erecek. Bu beklenen büyük olaya 24 saatten daha kısa bir süre kalmışken Bitcoin yukarı yönlü hareket etmeye devam ediyor.

Edinilen bilgilere göre, CME Bitcoin vadeli işlemler borsasındaki sözleşmelerin yarısının tarihi cuma günü doluyor. Cuma günü yoğun bir şekilde ticaret işlemlerinin gerçekleşmesi bekleniyor. 23 bin Bitcoin vadeli işlemleri ile birlikte 10 bin Bitcoin opsiyon işleminin CME borsasında cuma günü sona ereceği bilgisi edinildi. Bununla birlikte trader’lar sözleşmelerini gelecek aylara devredebilirler.

Yatırımcıları Halving etkinliğinden bu yana Bitcoin fiyatında bir yükseliş bekliyor. Ama istediklerini henüz tam olarak alamadılar. Bugün gerçekleşen yükseliş sinyali bir kıvılcım olarak değerlendirilirse, beklentiler doğrultusunda fiyat artmaya devam edebilir.

Bitcoin yükselişi ile ilgili Binance CEO’su Changpeng Zhao “Umarım sarsılmadın. Bitcoin hala ölmedi.” ifadelerini kullandı.

Tabi bunların yanında Bitcoin’in Mart ayında yaşadığı çöküşe dikkat çekerek hâlen ayı piyasasından çıkmadığını düşünen analistler de var. Örneğin; il Capo Of Crypto (CryptoCapo) isimli analist Bitcoin’in 2.000 dolara ve belki de 1.000 dolara kadar düşebileceği belirtti.

Kaynak : Koinfinans.com

Yazar Ramazan BOZKURT hakkında :

Merhabalar Ben Ramazan Bozkurt. Uzun süredir Finans alanında çalışmalar yürütüyorum. Bu süreçte uzmanlık alanımı kripto paralar ve blockchain teknolojisine yönelttim. Öğrenmeyi ve öğrenirken paylaşmayı seviyorum.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?